Google+
NEVİN SALMAN
Gold Yazar

Kyoto

Ülke: Japonya
Saat Farkı: +7
Para Birimi: Japon Yeni (JPY)

JAPONYA VE UNESCO DÜNYA MİRASLARI

Japonya gezimiz Güney Kore’den bindiğimiz Busan Feribotuyla Fukuoka’dan başladı. Otel yolunda  Kintai köprüsü ve nehir boyunca dizilmiş sakuralar tüm ihtişamı ile karşımıza çıkıyor.

Muhteşem bir manzara. Nehir boyunca yüzlerce sakura çok güzel inşa edilmiş Kintai köprüsü ile birlikte bize harika görüntüler veriyor.

Japonyadaki 2. günümüzü Miyajima ve Hirosima nin çevre gezisiyle geçiriyoruz.  Itsukushima Shinto Tapınağı (Unesco Dünya Mirası) (U.D.M.) ve Hiroshima Peace Memorial Museum’u (U.D.M.) geziyoruz.

Bugünü yine bir U.D.M. olan Iwami Ginzan Gümüş Madeni ve çevresindeki zengin bir ormanla kaplı, sarp dağ yolları ile karşı karşıya geldiğimiz Iwami Ginzan  kültürel peyzajı gezerek geçiriyoruz.

17. yüzyılın ilk senelerinde, gümüşünün çoğunlukla sikke yapımında kullanıldığı maden yaklaşık 38 ton ağırlığında gümüş (yani dünyanın gümüş üretimin üçte biri) üreterek,  zirveye ulaşmış. 19. yüzyılda, madenin gümüş üretim düzeyi düşmeğe başlayınca diğer madenlerle yarışı başaramaması nedeniyle kapatılmış. Maden şehrinin bazı bölümleri hâla iyi bir durumda ve Japonya hükümeti, madeni Tarihi Binalar için Özel Koruma Bölgesi ilan etmiş.

Yakındaki bir kasabada 150 yıl önce gümüş üretimi sayesinde refah bir yaşam tarzı olan ve ayakta kalmış en büyük Japon-stili ev olan Kumagai Ailesinin evini ziyaret ediyoruz. Evde sergilenmekte olan mobilyalar, mutfak eşyaları, diğer ev eşyaları ve giysiler o dönemdeki geleneksel Japon tarzını yansıtmakta.

Kısa bir yürüyüşten sonra, Ginzan Gümüş Madeninde çalışmış olan insanların ruhlarının sakinleşmesi için yapılmış, kayalık dağların içine oyulmuş mağaralardan oluşan ve içinde Budist heykellerin bulunduğu Toyoma bölgesindeki Gohyaku-Rakan Mabedine (U. D.M.)  ulaşıyoruz.

Seyahatimizin diğer günlerinde de güzel manzaralar ve her yerde karşımıza çıkan muhteşem sakura ağaçlarını hayranlıkla izleyerek Nara ve Kyoto bölgesini geziyoruz.

Himeji Kalesi (U.D.M.),

Kokoen Bahçeleri ve Horyuji Tapınağı (U.D.M.),

Kasuga Taisha ve Todaiji Tapınakları (U. D.M.), Nara’daki Geyik  Parkı, Byodo-inTapınağı (U. D.M.)

Kyoto civarindaki Nijo Kalesi (U.D.M.), Kinkakuji  (U.D.M.) Heian Jingu ve Kiyomizu Tapınakları’nı (U.D.M.) dolaşıyoruz. Herbiri birbirinden muhteşem bu tapınakları hayranlıkla izliyoruz.


Kyoto Otelleri

Kyoto Turları

THY ile Baştanbaşa Japonya (4 099.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 6 Nisan 2015,Pazartesi - 17 Nisan 2015,Cuma
Güney Kore ve Japonya Turu (3 099.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 27 Mart 2015,Cuma - 5 Nisan 2015,Pazar
THY ile Baştanbaşa Japonya Turu (4 099.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 6 Nisan 2015,Pazartesi - 17 Nisan 2015,Cuma
23 Nisan'a Özel Kore & Japonya Turu (2 199.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 17 Nisan 2015,Cuma - 26 Nisan 2015,Pazar
Kurban Bayrami Özel Kore & Japonya (2 199.00 €) Detaylar için tıklayın
 1. 18 Eylül 2015,Cuma - 27 Eylül 2015,Pazar

Kyoto için en uygun uçak biletlerini Skyscanner aracılığıyla görmek için hemen tıklayın.

 • Google Plus'da
  Paylaş
 • Facebook'da
  Beğen
 • 4,009

Kyoto Turları

En çok tartışılanlar

Tümünü Gör
Üye OlunGiriş Yap

Duyurular

Tümünü Gör

Bunları Biliyor Musunuz?

Berlin'deki Axel Springer Verlag adlı yayınevi binası önünde bulunan ve Berlin Duvarı'nın bazı kalıntılarını kapsayan anıtın adı nedir?
Cevabı gör

ETKİNLİKLER

Pera Film: Sinema Seni Seviyorum

08 Mart 2015
Pera Film’in yeni programı olan “Sinema Seni Seviyorum” sinemayı ve sinema sevgisini vurgulayan ilginç belgesel ve...
Tüm Etkinlikler
Feedback