Google+

Arama formu

BKG El Sanatçıları Ramazan’da Tarihi Yarımada’da

28 Haziran 2014,Cumartesi
-
28 Temmuz 2014,Pazartesi

Ramazan ayı boyunca Bilkent Kültür Girişimi (BKG), birbirinden değerli el sanatlarını Sultanahmet ve Topkapı Sarayı’nda gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında ziyaretçilerle buluşturuyor.
 
Atölye çalışmaları, Sultanahmet Meydanı'nda kurulan Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı’nda her gün 20.00-02.00 saatleri arasında; Topkapı Sarayı Müzesi II. Avlusu’nda yer alan Müze Mağazası’nda ise Salı günleri dışında her gün 10.00-17.00 saatleri arasında düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında, geleneksel el sanatları ustaları; ebru sanatı, çini ve çömlek sanatını icra ediyorlar. Eda Özbekkangay, Selahattin Uslu, Mehmet Hüseyin Karaca gibi usta el sanatçıları tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmalarında ziyaretçiler hem geleneksel el sanatları konusunda eğitim alabiliyor hem de hayata geçirdikleri çalışmalara sahip olabiliyorlar.

Bu toprakların sahip olduğu kültür mirasına destek olmak ve geleneksel el sanatlarını deneyimlemek isteyen herkes Ramazan ayı boyunca BKG’nin düzenlediği atölye çalışmalarına katılabilir.
 

BKG El Sanatçıları Ramazan’da Tarihi Yarımada’da
 
BKG El Sanatçıları Ramazan’da Tarihi Yarımada’da -1
 
BKG El Sanatçıları Ramazan’da Tarihi Yarımada’da -2