Google+

Arama formu

"Fabrika Kızı" Fotoğraf Sergisi

31 Mart 2015,Salı
-
31 Mart 2015,Salı

“Fabrika Kızı” isimli fotoğraf sergisi, Kadir Has Üniversitesi Komşuluk Hakkı Projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren Belgesel Fotoğraf Atölyesi tarafından, eğitim imkânı olmayan ve çocuk yaşta ağır işçilik yapmak zorunda bırakılmış 10 işçi kız çocuğuyla gerçekleştirildi.

"Fabrika Kızı" adlı şarkıdan ilham alan projede, Haliç bölgesinde yaşayan işçi kızlara proje koordinatörü ve eğitmeni Ulaş Tosun tarafından 2 aylık fotoğraf eğitimi verildi ve daha sonra kızlar gündelik hayatlarını fotoğrafladı.

Fabrika kızlarının eserleri; Sezen Aksu, Sevda Alankuş, Bora Ayanoğlu, Gaye Boralıoğlu, Karin Karakaşlı, Burcu Aktaş, Hasan Bülent Kahraman, Pınar Öğünç, Cüneyt Özdemir ve Aret Vartanyan tarafından öyküleştirildi.  

Fabrika kızlarının ve fotoğrafları yorumlayan sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek sergi açılışı, Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde 11 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek ve sergi 31 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Proje koordinatörü ve eğitmeni Ulaş Tosun, şarkının yaklaşık 50 yıl önce anlattığı durumun bugün de benzer şekilde sürdüğünü belirtiyor.

Adres: Kadir Has Üniversitesi Sergi Salonu Kadir Has Caddesi Cibali Yerleşkesi Cibali Fatih / İSTANBUL