Google+

Arama formu

“Güneşin Yüzleri” İsimli Sergi Açılıyor

21 Nisan 2014,Pazartesi
-
18 Mayıs 2014,Pazar

Ahmet Güneştekin, “Yüzleşme” başlıklı sergi dizisiyle 2012 yılında başladığı uluslararası sanat yolculuğuna 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da dünyanın önemli sanat merkezlerinde, dikkat çeken sergilerle devam ediyor. Son dönemde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da önemli koleksiyonlarla birçok saygın sanat kurumunun gözdesi haline gelen Güneştekin, kendisini Hollanda ve Belçika’da temsil eden Mark Peet Visser Gallery’de kişisel bir sergi gerçekleştirecek.
 
Hollanda’nın önde gelen sanat kurumları arasında yer alan galerinin Den Bosch’taki merkezinde gerçekleştirilecek olan sergi, Gezichtenvan de Zon/Güneşin Yüzleri /Faces of the Sun başlığıyla 21 Nisan-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sergide Ahmet Güneştekin’in çoğu ilk defa sergilenecek olan Güneş Patlamaları ve Optik Degrade Serisi’nden özel tablolarla 3 boyutlu konstrüksiyonlarının yer aldığı farklı üsluplardaki 30’a yakın eseri sergilenecek. Ahmet Güneştekin, Gezichtenvan de Zon/Güneşin Yüzleri Faces of the Sun başlıklı bu sergisi öncesinde Mark PeetVisser Gallery bünyesinde, 6-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Hollanda’nın en büyük sanat organizasyonu olan Art Breda Uluslararası Sanat Fuarı’nda yer aldı.

Ahmet Güneştekin ayrıca Marlborough Gallery New York, Barcelona, Madrid ve Monaco ile Mark PeetVisser Gallery Den Bosh’taki galerilerde de daimi olarak sergilenen sanatçılar arasında yer alıyor.
 
Detaylı bilgi için: Arzu Mildan - arzumildan@effect.com.tr
 

“Güneşin Yüzleri” İsimli Sergi Açılıyor
 
“Güneşin Yüzleri” İsimli Sergi Açılıyor-1