Google+

Arama formu

Uluslararası Bozcaada Yerel Lezzetler Festivali 2014

12 Eylül 2014,Cuma
-
14 Eylül 2014,Pazar

Bozcaada Turizm İşletmeciler Derneği, Bozcaada lezzetlerini ada tutkunları ile buluşturmak üzere 12-13-14 Eylül’de Uluslararası Bozcaada Yerel Lezzet Festivali’ni düzenliyor.

Etkinlik kapsamında Bozcaada restoran ve kafelerinde ada mantısı, kalamar ve ahtapot ızgarası, oğlak tandır, tavşan yahni gibi geleneksel ada lezzetleri ile adanın 4 önemli üzümü “Çavuş, Vasilaki, Kuntra ve Karalahna” ile yapılan şaraplarla eşleşen menüler sunulacak. Pastane, kafe ve kahvelerde; adanın bademli ve sakızlı kurabiyeleri, üzüm suyu, koruk suyu, adaçayı gibi özel lezzetler ön planda olacak.

Ayrıca festival süresince belirlenen noktalarda “Bozcaada Kahvaltısı” sunulacak. Eğlence noktalarında ise üzüm suyu ile yapılan kokteyller ve ada şarapları festivale lezzet katacak.

Festival bittikten sonra evlerine dönen misafirler, ada lezzetlerini “Yerel Lezzetler Satış Noktaları” olarak belirlenecek noktalardan alabilecekler.

Ayrıntılı bilgi için: http://bozcaadayerellezzetler.com/

Festival Programı:

12 Eylül
Rembetiko Konseri, 21.00’de Ada meydanında

13 Eylül
Yerel Lezzetler Tadımı, 13.00-16.00
Bozcaada Meydanı’nda adalı kadınlar kendi elleri ile yaptıkları Bozcaada lezzetlerini ada misafirlerinin damak zevkine sunacaklar

13 Eylül
Suzan Kardeş Konseri, 21.00

13 Eylül
Adanın denizinden gecesine uzanan keyfini yaşamak için denizkestanesi ve ada şarapları ile Polente'de buluşulacak

14 Eylül
“Bir Küçük Eylül Meselesi” Film Gösterimi, 21.00’de Zübeyde Hanım Parkı'nda yapılacak
 

Uluslararası Bozcaada Yerel Lezzetler Festivali 2014