Google+

Arama formu

“Yazlık: Şehirlinin Kolonisi” İsimli Sergi Açıldı

5 Eylül 2014,Cuma
-
16 Kasım 2014,Pazar
YAZLIK: Şehirlinin Kolonisi müstakil evlerden sitelere, Türkiye kıyılarındaki yazlık ortamına dair detaylı bir araştırma. 5 Eylül’de SALT Beyoğlu’nda Kalebodur’un desteğiyle açılan sergide, bir sahil beldesinde ev sahibi olma arzusunun tetikleyicileri ve neticeleri ortaya konuyor. YAZLIK: Şehirlinin Kolonisi söz konusu yazlık olgusunu kültüre has bir dönem icadı olarak inceliyor; coğrafi ve toplumsal etkileri bakımından tarihsel bir arka plana oturtuyor.
 
Proje kapsamında mimari, hukuki ve edebî kaynaklar temelinde yürütülen araştırmaların; yazılı belge, çizim, fotoğraf, film, maket ve mobilyadan oluşan çeşitli malzemelerle sergiye aktarıldığı belirtiliyor.
 
Sergide sunulan konular; “Kıyı”, “Ev” ve “Hafif” başlıklı konuşma programları ile SALT Yorumlama’nın hazırladığı atölyelerde detaylı olarak ele alınacak. Ayrıca SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştirilecek “Bugün Günlerden Ne?” programında, 10 hafta boyunca her Perşembe günü farklı coğrafyalardaki tatil evlerine odaklı uzun metrajlı birer film gösterilecek.
 
Sergi, 16 Kasım tarihine kadar SALT Beyoğlu’nda ziyaret edilebilir.
 
Adres: İstiklal Caddesi No: 136 Beyoğlu/İSTANBUL

Telefon: 0212 377 42 00
 

“Yazlık: Şehirlinin Kolonisi” İsimli Sergi Açıldı
 
“Yazlık: Şehirlinin Kolonisi” İsimli Sergi Açıldı-1