Google+

Arama formu

2015'te En Gidilesi 10 Şehir

2015'te En Gidilesi 10 Şehir

Lonelyplanet’in hazırladığı 2015 destinasyonlarının şehir kısmı oldukça güzel ve seçici. Bizde sizinle paylaşmak, birazda kendi yorumlarımızla yolunuza bir fikir katmak istedik.
Chennai – Hindistan
Chennai kenti ticari ve endüstriyel açıdan Hindistan’ın en önemli kentlerinden bir tanesi olmasının yanında kültürel anlamda da ülkenin en önemli şehirlerindendir. Chennai kenti bu bağlamda tapınak mimarisiyle de tanınmaktadır. Renkleri, çıplak ayakları ve sofistike atmosferiyle burası en iyi varış noktalarından biri.
Fotoğraf: www.lonelyplanet.com
 

2015'te En Gidilesi 10 Şehir

Washington, DC - ABD
Sahip olduğu müzeler ve anıtlarla Washington, DC Smithsonian tarafından da zirveye layık görülmüş bir şehir. Washington, DC sanatın türlü dallarında sizi doyuma ulşatırabilir. Geceleri sokaklarında doyası eğlenebilir, evrensel düzeye taşınmış restoranlarında güzel masalara şahit olabilirsiniz.
Fotoğraf: plus.google.com

2015'te En Gidilesi 10 Şehir

El Chalten – Arjantin
Hakkında sadece güzel şeyler söyleyebileceğimiz Patangonya’ya dair bir yerden bahsediyoruz şu an. El Chalten, El Calafate’nin 220 kilometre kadar kuzeyinde, 1985 yılında kurulmuş bir yer. Buranın en önemli noktalarından biri Fitz Roy ve Cerro Torre dağları. Fitz Roy yeryüzünde tırmanması en zorlu dağlardan biri olarak biliniyor. Los Glacieres Ulusal Parkı’ndaki bu en yüksek doruğun rakamla ifadesi 3.359 metre. Dağcıların, trekkingçilerin, kampçıların ve doğa severlerin olmazsa olmazı olan bu yer önümüzdeki yıllar boyunca ününü koruyacağa benziyor.
Fotoğraf: commons.wikimedia.org