Google+

Arama formu

2017'NİN EN KALABALIK 10 ŞEHRİ

2017'NİN EN KALABALIK 10 ŞEHRİ

Dünyanın nüfusu gün geçtikçe artmakta. Neredeyse tüm şehirlerin de bu artışa katkısı var. Birçok şehrin nüfusu milyonları buluyor.

İnsanlar genelde kendilerine daha iyi yaşam koşulları sunan şehirlerde yaşamayı tercih ediyorlar. İş imkânları, okul çeşitliliği, güvenlik gibi konular da şehirlerin nüfusunun yoğun olmasında etkili. Hal böyle olunca da belli şehirlerin popülasyonu artıyor.
Popülasyonun artmasında göçler, doğum oranının yüksek olması ve ölüm oranlarının düşük olması önemli rol oynuyor. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda ise bir şehirde yaşayan insanların sayısının artmasında en önemli neden göçler.

2017 senesinin nüfusu en kalabalık 10 şehrini merak ediyorsanız galerimize bir göz atın.

1. KARAÇİ, PAKİSTAN
1. KARAÇİ, PAKİSTAN

Aynı zamanda “ışıklar şehri” olarak da bilinen Karaçi, Pakistan’ın en büyük şehri. 23,5 milyon insan bu şehirde yaşıyor. Yaşamak için çok ucuz olan Karaçi, dünyanın en masrafsız şehri. Bütün endüstriyel aktivitelerin, bankacılığın ve eğlencenin merkezi.

2. NEW YORK, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
2. NEW YORK, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

New York’un nüfusu son sayımlara göre 22 milyon. Hem Amerika Birleşik Devletleri için hem de dünya için çok önemli bir şehir olan New York, ekonominin merkezi ve dünyanın kültür başkenti. “Hiç uyumayan şehir” sıfatını elde etmiş olan New York, daha iyi iş imkânları arayanların da çok tercih ettiği bir destinasyon.