Google+

Arama formu

Avrupa Tren Gezileri

1- The Chocolate Train

Bu tren İsviçre’nin Montrö şehrinden hareket edip Broc şehrine kadar gidiyor. Toplam gidiş dönüş seyahat süresi ortalama 9 saat 45 dakikadır. Etkileyici bir ismi olan çikolata tren, yaz ve sonbahar aylarında Montrö’den gezisine başlıyor, Cenevre Gölü’ne doğru tırmanıyor. Meşhur peynir fabrikası ve yerel kalelerden başlayan tur, öğle yemeğinin ardından Broc’a devam ediyor. Broc şehrine varıldığında buranın yakınında yer alan çikolata fabrikaları turistlerin ilgi odağını oluşturuyor.

Avrupa Tren Gezileri

2- The Bernina Express

The Bernina Express’i, İsviçre’nin Chur şehrinden başlayıp İtalya’nın Tirano kentine doğru yol alıyor. 4 saat, 14 dakika süren yolculukta yüzde 7 eğimli giden tren sıklıkla baş dönmelerine neden oluyor. Chur şehrinden başlayan yolculuk, İsviçre’nin en eski kasabalarından geçip İtalya’nın 10.000’den az nüfuslu kasabalarında son buluyor. Bu istikamet üzerindeki yolun bir kısmı UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alıyor.

Avrupa Tren Gezileri

3- Francisco de Goya

Paris’ten başlayıp Madrid’de son bulan tren yolculuğu, toplamda 13 saat, 30 dakika sürüyor. Turistler genellikle akşam Paris’ten ayrılıp sabah Madrid’de uyanmak için bu tren yolculuğuna geç saatlerde çıkıyorlar. Pijamalarını giyip akşam yemeklerini trende yedikten sonra ertesi gün Madrid’e dinlenmiş bir vaziyette varmış oluyorlar.

ERDAL GUREL kullanıcısının resmi
ERDAL GUREL
Çar, 06/18/2014 - 13:52
mrb, tren bilgileri guzel . bir de takribi bilet fiatlari verilseydi ,daha guzel olacakti. iyi seyahatler