Google+

Arama formu

Brezilya'da Görülmesi Gereken Yerler

Brezilya'da Görülmesi Gereken Yerler

Dünyanın en iyi futbolcularını yetiştiren Brezilya, kumsalları, Rio de Janeiro Karnavalı ve büyüleyici Iguazu Şelaleleri ile ünlü. Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olarak Brezilya, kıtanın büyük bir kısmını kaplıyor ve kıtada Şili ve Ekvador hariç tüm ülkelerle de komşu konumunda. Yağmur ormanlarından tropik kumsallarına, Brezilya’da gezerken bin bir türlü farklı şey göreceksiniz.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/98/Cidade_Maravilhosa.jpg

1 – Sao Paulo
1 – Sao Paulo

Sao Paulo yalnızca Brezilya’nın en büyük şehri olmakla kalmıyor, aynı zamanda nüfus bakımından dünyanın da en büyük şehirlerinden biri konumunda bulunuyor. Güneydoğu Brezilya’da yer alan Sao Paulo; gökdelenleri, yemek kültürü ve hareketli kültürel sahnesi ile ünlü. Birçok etnik gruba ev sahipliği yapan şehirde çeşitlilik ve eğlenceye her köşe başında rastlamak mümkün.

Fotoğraf: http://bustravelbrasil.com/wp-content/uploads/Sao-Paulo-bridge.jpg

2 – Brasilia
2 – Brasilia

Brezilya dağlık bölgelerinde yer alan Brasilia, 1960’ta Brezilya’nın başkenti olarak ilan edildi. Brezilya’nın eski başbakanı Juscelino Kubitschek, şehri bazılarına göre ütopik denebilecek bir planlamaya soktu. Yine de bu plana sadık kalınarak geliştirilen şehrin modern ve yenilikçi mimarisi birçok ilgileneni buraya çekiyor. Ülkenin Yüce Divan’ı, Başbakanlık Sarayı ve daha birçok önemli yapısı bu şehirde bulunuyor.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Brasilia_aerea_torre...