Google+

Arama formu

Bruges - Belçika

Bruges - Belçika

Kuzey’in Venedik’i denilen, ortaçağı günümüze getiren şehir; Belçika’nın Brugge’u. Eğer Belçika’ya yolunuz düşmüşse, Brugge’a uğramazsanız bir şeyler kesinlikle eksik kalacaktır. Brüksel’den trenle 55 dakikada buraya gelip arnavut kaldırımlı sokakların, saat kulesinin, meydanın ve kanalların tadını çıkartmalısınız.

Bruges - Belçika

Şehre adımınızı attığınızda o daracık sokaklarda yürüyerek doyasıya keyif alabilirsiniz. Ya da ilk olarak tipik yüksek tavanlı belki dik çatılı, renkli kapılı, çerçeveli bir otele yerleşip hemen bir gezi rotası belirleyebilirsiniz.

Bruges - Belçika

Kısa bir bilgi; burada dükkanlar 10.00’da açılıp 18.00’da kapanıyorlar. Buna göre alacağınızı alıp vereceğinizi vermelisiniz.

Şimdi ilk olarak Markt Meydanı denilen şehrin meydanına yürüyelim, dükkanlara, insanlara, kafelere bir göz atalım, ünlü Belçika biralarını tadalım ve Brugge’da gezilecek yerleri öğrenelim.

Unutmadan, meydanın ortasında bulunan heykeller savaş kahramanları Jan Breydel ve Pieter de Coninck’I simgeler ve 1887’den bu yana oradadır.

Fotoğraf : Gezimanya.com