Google+

Arama formu

Cruise Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Cruise Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Lüks ve dev bir gemide en güzel şehir ve denizleri rahatça ziyaret etme düşüncesi kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Tüm olanaklara sahip kocaman bir şehirde güvenliğinizden kuşku duymadan, en uzak rotalara gönül rahatlığıyla yelken açabileceğiniz cruise seyahatinizde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları galerimizde bulabilirsiniz.

Fotoğraf: https://images.trvl-media.com/media/content/expus/graphics/launch/cruise1320x742.jpg

1. Rotanızı Belirleyin
1. Rotanızı Belirleyin

Cruise seyahati yapmaya karar verdiyseniz ilk aşamada belirlemeniz gereken konu hangi ülke ve denizleri görmek istediğinizdir. Bu kararınıza göre binlerce çeşidi bulunan rotalardan birini seçmeniz de hayli kolaylaşacaktır. Aynı zamanda süre açısından da oldukça fazla seçeneğiniz olacak. Dolayısıyla ne kadar süreyle gemi yolcuğu yapabilirsiniz sorusunun da seçiminizde önemli bir payı olacaktır. Görece daha kısa bir Akdeniz turu mu, yoksa okyanus ötesi ülkeleri ziyaret eden bir rota mı seçeceksiniz, karar sizin.
 
Fotoğraf: http://www.sts-sedov.info/eng/img/all/5_Sedov_map_2012_7.jpg
 

2. Ne Zaman Nereye Gitmeli?
2. Ne Zaman Nereye Gitmeli?

Gezi rotası üzerinde bulunan ülkelerin yer aldığı yarımküreye göre mevsimler değişeceği için zamanlama da oldukça önemli. Örneğin yaz aylarında kuzeyde yer alan Norveç, Baltık Denizi, Alaska idealdir. Sonbahar ve İlkbahar ayları arasında ise güney yarımküre ülkelerini ziyaret etmek mantıklı. Özellikle Karayipler, Avustralya, Antarktika tercihlerinizin arasında yer alabilir. Akdeniz turu için ideal zaman ise sıcaklıkların henüz çok fazla bastırmadığı mayıs ve etkisini kaybetmeye başladığı ekim ayları uygun olacaktır.

Fotoğraf: http://cdn.images.pocruises.com/Global/Ships_2013/ships_Arcadia_carousel1.jpg