Google+

Arama formu

Cruise Seyahatinde Yapmamanız Gereken 10 Şey

Cruise Seyahatinde Yapmamanız Gereken 10 Şey

Havaların ısınmaya başladığı bu günlerde kaçamaklara ve tatil planlarına da start verildi. Özellikle tur firmaları gayet cezbedici paketler sunuyorlar ve hafta sonlarına bir kaç gün ekleyip gitmemek olmuyor. Bu galeri seyahat severlerden cruise gezilerini tercih edenler için. En tecrübeli cruise tutkunlarının dahi ara ara yaptığı 10 yapılmaması gereken şey! 
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2014-08-04/10-things-you-should-never-do-on-cruise/1
Fotoğraf: austincruiseagent.com

1.Bütün gemileri birbirine benzetmek ve düşünmeden seçmek.
1.Bütün gemileri birbirine benzetmek ve düşünmeden seçmek.

Evet internette dolaşırken bütün cruiselar size benzer görünebilir. Fakat kesinlikle benzer değiller. Kişisel zevkler, odalar, aktiviteler ve geminin güçlü-zayıf yönlerini iyice anlamalısınız. Mesela çocuklu bir aileyle emekli bir çiftin seçeceği cruise kategorisi farklı olacaktır. Eğer sadece fiyatlara göre bir tercih yaparsanız kendinizi çılgın çocuklarınızla sükunetli bir ortamda bulabilirsiniz ya da tam tersi. 

2.Kabin lokasyonunu düşünmemek.
2.Kabin lokasyonunu düşünmemek.

Kabin sınıflandırması son zamanlarda yeni ve büyük gemilerde 30 kategoriden fazla olabiliyor. Burada sizin seçiminiz yolculuğunuzun kaderini belirleyecektir. Daha çok nerede zaman geçirmek istiyorsunuz, kabininizin lokasyonu nedir, gece kulübünün altında mı yoksa tuvalete mi daha yakın, insan trafiği bu bölgede ne yoğunlukta gibi sorulara verdiğiniz cevaplar eşliğinde odanızı belirleyin.