Google+

Arama formu

Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri

Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri

Eğlencenin kalbinin attığı dünyanın en büyük müzik festivallerini görmeye hazır mısınız?  Sınırsız müzik şöleni ve bambaşka kültürlerle tanışma imkanının, görsel şovların, rengarenk manzaraların olduğu bu festivallere katılmak ayrıcalık olsa gerek. Sizler için dünyaca ünlü müzik festivallerini derledik.

Fotoğraf: http://files.disco-story.webnode.hu/200000043-808c381847/Dreamville_TheG...

1. Glastonbury Festivali – Somerset, İngiltere
1. Glastonbury Festivali – Somerset, İngiltere

Tarih: Haziranın son haftası

Festivallere doymayan, eğlencenin peşinden koşanlardan mısınız? Bu festival tam da size göre! Dünyanın en büyük açık hava festivali Glastonbury Festivali için çadırlarınızı, biletlerinizi hazırlayın. 5 gün süren bu muhteşem festival, müzik ve canlı sahne performanslarıyla adını tüm dünyaya duyurmayı başaran en ünlü festivaller arasında. İngiltere’nin Somerset bölgesindeki Glastonbury şehrinde yapılan festivalin en büyük özelliği yeşil alanlarda yapılması. Yemyeşil sahalarda doyumsuz eğlenceyi yaşamak isteyenler için Glastonbury Festivali doğru seçim olacak!

Başlangıcı 1970’e dayanan bu coşkulu festivalin büyüsü ise hiç bir zaman bozulmuyor. Dünya rock tarihinin en ünlü gitaristlerinden Jimmy Hendricks’in ölümüyle başlayan festival yıllar geçtikçe büyüyerek en büyük müzik ve canlı sanat performansları festivaline dönüşmüştür. Bu festivale katılanlardan biri olursanız gerçekten çok şanslısınız. Glastonbury Festivali ölmeden önce yaşanılması gereken festivallerden biri olsa gerek.

Hippie kültürünün halen yaşatıldığı festivalde müziğin ardından farklı keyifler de yaşamak isteyen katılımcılar tiyatro, sirk ve kabare şovlarıyla da eğlencelerine devam edebilirler. Gerçek bir Glastonbury deneyimi yaşamak isteyenler Pazar sabahı erkenden uyanıp Stone Circle’da yer alan anıtın etrafındaki etkinliklere de katılmalı. Festivale katılan herkes genellikle çadırlarını kurarak dört gün boyunca eğlencenin tadına varıyor. Sanatın ve müziğin muhteşem şölenine tanık olmak için bu festivale bir kere de olsa katılmalısınız.

Bilet fiyatları, katılan sanatçılar ve bölge haritası için detaylara bu siteden ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: http://gigaddict.co.uk/wp-content/uploads/2014/03/10-Acts-To-See-At-Glas...

2. Coachella Müzik Festivali – California, ABD
2. Coachella Müzik Festivali – California, ABD

Tarih: Nisanın ikinci ya da üçüncü haftası

Hem kamp, hem müzik hem de eğlence! Kulağa hoş geliyor değil mi? İşte bu eksende düzenlenen Coachella Müzik Festivali katılana büyük keyif veren, katılamayana keşke dedirten gözde festivallerden biri. Müzikseverlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği ve bu sayede dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan Coachella Müzik Festivali, her yıl nisanın ikinci haftasında başlarken ve yaklaşık iki hafta sürüyor. Geçtiğimiz sene Ellie Goulding, G-Eazy,  Gun N’Roses, Zedd, Ice Cube gibi çeşitli sanatçı ve grupların katıldığı festival dünyanın her yerinden katılımcıyı misafir ediyor.

California’da yapılan Coachella’nin en büyük özelliklerinden biri katılımcıların çadırlar kurarak iki hafta boyunca kamp yapmasına olanak sağlaması. Konaklama sıkıntısını kafalardan silen festival bu özelliğiyle büyük popülarite kazanmıştır. Festivalin biletleri ise yaklaşık 400 dolar civarında. Eğer yolunuz California’ya nisan ayının bu festival günlerinde düşerse unutulmaz festival heyecanını yaşayacak ve bu heyecanı da sevdiklerinize anlata anlata bitiremeyeceksiniz.

Fotoğraf: https://cbsla.files.wordpress.com/2016/03/coachella-tent.jpg