Google+

Arama formu

Dünyadaki En Güzel Köyler

Dünyanın En Güzel Köyleri
Dünyanın En Güzel Köyleri

Büyük şehirlerin karmaşasından bunalan birçok insanın hayali değil midir küçük bir köye taşınmak ve doğanın koynunda hayatını geçirmek? Emininiz ki adeta masallardan çıkıp gelmiş güzellikleriyle dünyanın dört bir yanından derlediğimiz köylere göz gezdirdikten sonra bu hayali gerçekleştirmek için bir adım atma gücünü kendinizde bulabileceksiniz. Çünkü gerçek olamayacak kadar güzeller! Gelin birlikte bakalım. Unutmadan ekleyelim; kapak resmimiz İtalya’nın Trentino bölgesinden.

Fotoğraf: http://www.nightlife-cityguide.com/wp-content/uploads/2015/08/Vinci-una-vacanza-in-Trentino-con-il-concorso-Trentino-Expo-paesaggio-Trentino.jpg

1. Hallstat (Avusturya)
1. Hallstat (Avusturya)

Hallstat, Avusturya’nın Salzkammergut bölgesinde bulunan Hallstatter Gölü çevresinde kurulu bir köy. Bölgenin, büyük ihtimalle, en eski yerleşim yeri olan köyde bugün yaklaşık bin kişi yaşıyor. Avusturya’nın en önemli tuz üretim merkezi olan yerleşim yerine 19. yüzyıla kadar sadece deniz ve oldukça dar bir tren yoluyla ulaşılıyormuş. Kim bilir, belki de köy, bozulmamış yapısını bu özelliğine borçludur. Dağ ve göl manzarasına eşlik eden masalsı evlerin muhteşem görüntüsü Çinlileri köyün bir benzerini inşa etmeye kadar itmiş. Günümüzde ise köyün en önemli geçim kaynaklarından biri turizm. Bu kartpostalın içinde unutulmayacak birkaç gün geçirmek ise inanın hayal değil.

Fotoğraf: http://i0.wp.com/www.avenlylanetravel.com/wp-content/uploads/2015/07/villagehallsatt.jpg?resize=870%2C580

2. Shirakawa (Japonya)
2. Shirakawa (Japonya)

Japonya’nın Gifu bölgesinde bulunan Shirakawa, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Geçmişte samuraylara ve çiftçilere ev sahipliği yapan köy geleneksel Japon kültürünü yaşamak isteyen ziyaretçileri de ağırlıyor. Yemyeşil doğanın ortasında bu küçük, üçgen çatılı evleriyle hayal diyarına benzeyen köy, oldukça yüksek dağlarla çevrili olması sebebiyle gizli kalmış bir mücevher görünümünde.

Fotoğraf: http://www.thousandwonders.net/covers/8c/Shirakawa.jpg