Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel 10 Eğlence Parkı

Dünyanın En Güzel 10 Eğlence Parkı

Eğlence parkları her yıl yetişkin ve çocuklar tarafından ziyaret edilip keyifli zaman geçirdikleri yerlerdir. Dünyanın pek çok yerinde çeşitli tema parkları mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizin için derledik.
Universal Stüdyoları Orlando, Amerika Birleşik Devletleri
Universal Stüdyoları Orlando, ABD’de dünyaca ünlü filmlerin perde arkasını görebilirsiniz. Harry Potter’ın dünyasını keşfedebilir, alışveriş ve yemek yerlerini görebilir, eğlence şovlarını izleyebilirsiniz.
Fotoğraf: http://www.orlandodiscountticketsusa.com/images/universal%20studios/universal%20studios%20attractions/universal_studios_map.jpg
 

Dünyanın En Güzel 10 Eğlence Parkı

Efteling, Hollanda
Hollanda’nın en büyük eğlence parkı olan Efteling; Seyahat, Peri gibi 4 bölümden oluşuyor. Aileyle gidilebilecek keyifli bir yer olma özelliğine de sahip. Parkın diğer bölümleri arasında roller coaster, perili evler, sihirli halılar gibi çok farklı eğlence seçenekleri yer alıyor.
Fotoğraf: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/Efteling_vl_hol...
 

Dünyanın En Güzel 10 Eğlence Parkı

Everland, Yongin, Güney Kore
Sadece ailelere yönelik bir park olmayan Everland’de  pek çok heyecanlı deneyim yaşayabilirsiniz. Park; Avrupa Macerası, Zootopia, Amerikan Macerası, Sihirli Ülke ve Dünya Panayır’ı olmak üzere 5 bölümden oluşuyor. Bölümler, farklı yaş grubundan kişilere farklı ilgiye sahip kişiler düşünülerek tasarlanmıştır. Hem aileler hem de macera severlere yönelik bir eğlence parkı olma özelliğini taşıyor.
Fotoğraf: http://tong.visitkorea.or.kr/cms/resource/02/604202_image2_1.jpg