Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel Balon Seyahatleri

Dünyanın En Güzel Balon Seyahatleri

İki yüzyıldan fazladır insanlar sıcak hava balonlarını kullanıyor, bu sayede kendilerini atmosferin yüksek kısımlarına taşıyıp eşsiz manzaranın tadını çıkarabiliyorlar. Ancak bu tecrübeyi oldukça güvenli ve rahat şekilde yaşamak hiç şimdiki kadar kolay olmamıştı. Günümüzde birçok bölgede sıcak hava balonu seyahatleri düzenleniyor. Bu listede de bu seyahatlerin en güzellerini bulabilirsiniz.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/96/Cloudhoppers.jpg

1 – Yarra Vadisi
1 – Yarra Vadisi

Yer: Avustralya

Melbourne’den bir saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilen Yarra Vadisi, dünyanın en güzel şaraplarını yaratan şarap imalathaneleri ile ünlü. Bölgenin üzüm bağları, nefes kesen tepeleri, meyve bahçeleriyle çevrili ufak dereleri ve tarlaları, burada yapacağınız bir balon yolculuğu ile ayaklarınız altına seriliyor ve unutamayacağınız manzaralar sunuyor.

Fotoğraf: http://www.visitvictoria.com/media/images/yarra-valley-and-dandenong-ran...

2 – Dubai Çölü Koruma Alanı
2 – Dubai Çölü Koruma Alanı

Yer: Dubai

Dubai’nin yüksek gelir gerektiren aktivitelerinin arasında yer alan sıcak hava balonu seyahatinin dünyanın en lüks gezilerinden biri olduğunu söylemek pek de gerekli değil. Dubai’de bu yolculuğu yapmak isteyen turistler, otellerinden alınıp bölgeye götürülüyor ve 1200 metre yükseğe çıkacakları lüks balonlara binip vahşi yaşamın ve harika çöl güzelliklerinin tadını çıkarıyorlar.

Fotoğraf: https://i.ytimg.com/vi/Hfrz1OYi0S8/maxresdefault.jpg