Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel Şelaleleri

Dünyanın En Güzel Şelaleleri

Doğanın güzelliğini ve gücünü büyülü şelaleler kadar iyi yansıtan çok az coğrafi oluşum vardır. Tonlarca suyun bir uçurum kenarından veya yığılmış kayaların arasından akışını görmek hiçbir zaman alışılabilecek bir görüntü değildir ve insanı her zaman etkilemeyi başarır. Her zaman devasa boyutlarda olmasına gerek olmayan, dünyanın en güzel şelaleleri bu listede.

Fotoğraf: http://kingofwallpapers.com/waterfall/waterfall-006.jpg

1 – Jog Şelaleleri
1 – Jog Şelaleleri

Yer: Hindistan

253 metrelik bir yükseklikten aşağı dökülen Jog Şelaleleri, Sharavathi Nehri’nin oluşturduğu bir harika ve Hindistan’ın en yüksek şelalesi olma özelliğine sahip. Yağmur dönemi başlamadan önce bir iki ince sızıntıdan ibaret olan ve neredeyse tanınmaz durumda olan şelale, muson yağmurlarının gelişiyle birlikte hayata dönüyor ve hacim bakımından dünyanın en büyük şelalelerinden birine dönüşüyor.

Fotoğraf: http://image3.mouthshut.com/images/imagesp/925065589s.jpg

2 – Huangguoshu
2 – Huangguoshu

Yer: Çin

77,8 metre yüksekliğinde ve 101 metre genişliğinde olan Huangguoshu Şelalesi, Asya’nın en büyük şelalelerinden biri ve şelaleyi çevreleyen bölgedeki 18 şelaleden biri. Huangguoshu Şelalesi’nin arkasındaki doğal olarak oluşmuş olan 134 metre uzunluğundaki bir mağara, ziyaretçilerin bu şelaleye dokunabilecek kadar yaklaşmasına olanak sağlıyor.

Fotoğraf: http://www.magazinizmir.com/images/fotogaleri/huangguoshu-selalesi-2_6.jpg