Google+

Arama formu

Dünyanın En İlginç Mağaraları

Dünyanın En İlginç Mağaraları

Phraya Nakhon Mağarası - Tayland

Phraya Nakhon Mağarası, Khao Sam Roi Yot Milli Parkı içinde yer almaktadır. Mağara, muhteşem dağ ve orman manzaralarına sahiptir ve aynı zamanda iki odacıktan oluşmaktadır. Odalarda yer alan tavanlar, güneş ışınlarının içeri girmesine izin vererek mistik bir görünüm oluşmasını sağlar. Mağarada sarkıt ve dikitler de bulunmaktadır. 

Fotoğraf: http://www.amazingplacesonearth.com/wp-content/uploads/2012/08/Phraya-Na...

Dünyanın En İlginç Mağaraları

Kamış Flüt Mağarası (Reed Flute Cave) - Guilin - Çin

Kamış Flüt Mağarası Çin’de bulunmaktadır. Bu mağaranın dünyaca ünlenmesini sağlayan şey; kendine özgü yapısı ve rengarenk olan aydınlatmasıdır. Mağaranın ismiyse sarkıtlarının bir müzik enstrümanı olan flüte benzerliğinden dolayı verilmiş. 240 metre uzunluğunda olan bu jeolojik oluşumun tarihi ise M.Ö. 792 yılına kadar uzanıyor.

Fotoğraf: http://www.topguilintravel.com/pic/guilin-photo/reed-flute-cave/reed-flute-cave-02.jpg

Dünyanın En İlginç Mağaraları

Son Doong Mağarası - Vietnam

Son Doong Vietnam'da yer alan bir mağaradır aynı zamanda bir milli parktır. Büyüklüğü ve yüksekliği lazer ölçme cihazlarıyla yapılan, Vietnam'ın balta girmemiş ormanlarında bulunan mağara; ilk defa 1991 yılında keşfedilmiş. Gürültü ve rüzgar uğultusu yüzünden kimsenin girmeye cesaret edemediği bu mağara, 6,5 kilometre uzunluğundadır.

Fotoğraf: http://fieldwork.philipkennedy.net/wp-content/uploads/2012/05/Hang-Ken-cave-is-on-the-way-to-Hang-Song-Doong-in-the-same-river-system-and-must-be-crossed-from-INFINITE-CAVE-by-Carsten-Peter.jpeg