Google+

Arama formu

Dünyanın En Muhteşem Yılbaşı Ağaçları

Dünyanın En Muhteşem Yılbaşı Ağaçları

Dünyanın farklı köşelerindeki birbirinden güzel yılbaşı ağaçlarını sizler için derledik. Çevreye duyarlı ağaçlar, dünya rekoru kıran ağaçlar, Lego’dan yapılmış ağaçlar... Bu yılki yılbaşı ağaçları süslemelerine bakılırsa, klasik yeşil çam ağacından çok daha etkileyici alternatifler olduğunu görebilirsiniz.
 

​Osaka, Japonya
​Osaka, Japonya

Japonya’nın Tokyo’dan sonra en büyük şehri olarak adlandırılan Osaka'nın (https://gezimanya.com/japonya/osaka) bu yılki yılbaşı ağacı 550.000 ampulü sayesinde "en fazla ışıklandırılmış yapay yılbaşı ağacı" unvanını taşıyor. Bu sayede de Guinness Dünya Rekorları arasına girdi. Bu yeni ve heyecan verici bir bilgi değil.
 

Dünyanın En Muhteşem Yılbaşı Ağaçları

Nitekim Osaka bu unvanı üst üste altı yıldır taşıyor ve kimseye kaptırmama konusunda da oldukça iddialı. Şehir, en son geçtiğimiz yıl (2015) 534.280 ışıkla "en aydınlatılmış ağaç" dalında Guinness Dünya Rekoru kazanmıştı. Bu sene ise bu ışıklandırma sayısını biraz daha artırarak kendi rekorunu bir kez daha kırdı. Gelecek sene kaç bin ışıklandırma kullanacağı ise merak konusu!