Google+

Arama formu

Dünyanın En Mutlu 10 Ülkesi!

10- İSVEÇ
10- İSVEÇ

Kuzey Avrupa'da Baltık Denizi kıyısında İskandinavya yarımadasında yer alan İsveç (gezimanya.com/isvec), Kuzey Kutbu'na yakın olmasına rağmen ılıman bir iklime sahip. Parlamenter demokrasi ile yönetilen ülke 21 eyaletten oluşuyor. İsveç'in başkenti ve en büyük şehri Stockholm (gezimanya.com/isvec/stockholm). Ülkenin resmi dili ise İsveçce. 

9- AVUSTRALYA
9- AVUSTRALYA

Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alan ülke Avustralya Kıtası'nın büyük bir bölümünü kaplıyor. Tropikal bir iklime hakim olan ülke 6 eyaletten oluşuyor. Ülkenin büyük bir çoğunluğunda İngilizce konuşulsa da yerel lisanlar da bulunuyor. Eğitim, öğretim, sağlık ve ulaştırma gibi sosyal altyapıdaki geniş yatırımları ile Avustralya dünyanın en kentleşmiş ve teknolojik açıdan ileri düzeyi yakalamış ülkelerinden birisi. Avustralya'nın başkenti ise Canberra. 

8- YENİ ZELANDA
8- YENİ ZELANDA

Güney Yarımküre'de, Okyanusya'daki Güney Pasifik adaları arasında, Avustralya'nın güney doğusunda yer alan Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'dır. Ülkede keskin bölgesel çelişkilerle birlikte ılıman iklim görülür. İklimi ve verimli topraklarıyla bir tarım ülkesi olarak kabul edebileceğimiz Yeni Zelanda’da hayvancılık da oldukça gelişmiştir.