Google+

Arama formu

Dünyanın En Önemli Müzeleri

Dünyanın En Önemli Müzeleri
Dünyanın En Önemli Müzeleri

Müzeler yakın geçmişe kadar çoğunlukla turistik kentlerin turistik ögelerinden biri olarak görülmüşlerdir; fakat günümüzde kentlerin gezilecek noktaları olmaktan öte bir konuma yerleşen bazı müzeler, insanların seyahatlerine yön veriyor. Bu listede dünya üzerindeki en önemli müzeleri bulabilirsiniz.

Fotoğraf: https://kidsfuninseoul.files.wordpress.com/2011/06/img_1172.jpg

1 – Smithsonian Enstitüsü, Washington, ABD
1 – Smithsonian Enstitüsü, Washington, ABD

19 müzesi ve galerisi, Ulusal Zooloji Parkı ve birçok araştırma istasyonu ile Smithsonian, dünyanın en büyük araştırma ve müze kompleksi olma özelliğine sahip. Amerika tarihini anlatan 137 milyondan fazla nesneye ev sahipliği yapan müzeyi dolaşmanız biraz fazla vakit alabilir. Müzede o kadar fazla nesne var ki; eğer her gününüzü ve gecenizi burada geçirip her nesneyi bir dakika incelerseniz önümüzdeki 10 senede ancak müzedeki eserlerin yüzde 10’unu görebilmiş olursunuz. Bu yüzden bir planla yola çıkıp önceliklerinizi belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Fotoğraf: http://www.capitolmarkets.com/wp-content/uploads/2014/09/SI-Castle.jpg

2 – Le Louvre, Paris, Fransa
2 – Le Louvre, Paris, Fransa

Louvre, eski bir Orta Çağ kalesi ve iki yüzyıl önce müzeye çevrilmeden önce Fransız krallarına saraylık yapmış bir bina. I. M. Pei tarafından 1989 yılında yapıya eklenen ve ana giriş olarak görev yapan piramit başlarda birçok kişiyi şok etmiş. Fakat ilginç bir şekilde müzenin içeriğindeki çeşitlilikle oldukça iyi bir uyum yakalamış ve insanların onayını kazanmış. Antik çağlardan 19. yüzyılın ilk yarısına kadar eserleri bünyesinde barındıran müze dünyanın en önemli müzelerinden biri.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5b/Le_mus%C3%A9e_du_Lou...(4750261198).jpg