Google+

Arama formu

Dünyanın En Pahalı Restoranları

Dünyanın En Pahalı Restoranları

Aldığımız hatta ülke koşullarında çoğumuzun alamadığı maaşı bir yemeğe yatırmak kulağa nasıl geliyor. Aslında biraz rahatsız edici geliyor. Fakat dünyada herkes bizim gibi yaşamıyor ve bir akşam yemeğine deyim yerindeyse küçük bir servet ödemeye çekinmeyen bir populasyon bulunuyor. İşte o restoranlar.
Kaynak: http://www.cntraveler.com/galleries/2014-04-19/the-most-expensive-restau...
1.SubliMotion
Hard Rock Hotel’e ait olan bu restoran 12 kişilik yeriyle son derece özel olduğunu baştan belirtiyor. 20 çeşitlik yemek menüsünün fiyatı ise $2.087. Yani ne yaparsanız yapın buradan ucuza kurtulamazsanız. Fakat yemeklerinin çok iddalı, sofistike ve farklı olduğu söyleniyor. Atmosferi, teknolojik ve sanatsal havasıyla da burası insanı tatmin eden bir mekan. Tek, küçük sorunu dört haneli fiyatları.

Dünyanın En Pahalı Restoranları

2.Alain Ducasse at The Dorchester  
SubliMotion’dan sonra burası nispeten daha ucuz ve özel günlerinizde gözden çıkarılacak bir ücrete sahip. Şef Jocelyn Herland tarafından hazırlanan menüsü ve modern görüntüsüyle kişi başı ortalama ücreti $301. Sezona özgü taze sebzeler, kuzu mantarlı makarnalar ve kaliteli şaraplarla oldukça etkileyici. Yine de fiyatlar konusunda her şeyin minimumda tutulduğunu hatırlatalım.

Dünyanın En Pahalı Restoranları

3.Under The Sea
Suyun 16 ft altında bulunan bu restoran açık konuşmak gerekirse son derece farklı ve lüks. Yapımına 5 milyon dolar harcanan restoranda 180 derecelik okyanus ve resif manzarası görülmesi amaçlanmış. Tabii balık sürüleri, köpekbalıkları, vatozlar ve envai çeşit su altı canlısını da görmek mümkün.