Google+

Arama formu

Dünyanın İlgi Çekici Ada Şehirleri

Dünyanın İlgi Çekici Ada Şehirleri

Dünyada üzerinde yerleşim olmayan birçok ada var ve bu adalar ziyaret edildiğinde ziyaretçilerine Robinson Crusoe hissi yaşatıyorlar. Ancak bu adalar yerleşime açıldığında insanlar adayı tamamen kaplıyor ve “ada şehirlerini” oluşturuyorlar. Ama bu her zaman kötü bir sonuca işaret etmiyor ve ortaya çok güzel şehirler çıkabiliyor.

Fotoğraf: http://desktop.freewallpaper4.me/view/original/5395/island-city.jpg

1 – Lindau
1 – Lindau

Konstanz Gölü’nün (Bodensee) doğu kısmında Avusturya, Almanya ve İsviçre sınırlarının birleşim noktasının yakınında yer alan tarihi şehir Lindau, anakaraya köprü ve raylar ile bağlı. Ada üzerinde yaşamakta olan nüfus 3000 civarı. Oldukça popüler bir turist atraksiyonu olan ada ortaçağdan kalma binalar ile dolu.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Lindau_Insel_Luftbil...

2 – Santa Cruz del Islote
2 – Santa Cruz del Islote

Kolombiya’nın Karayip kıyısı açıklarında bulunan Santa Cruz del Islote, resmi olarak dünyanın en kalabalık adası. Yaklaşık 1 hektarlık bir alana sahip olan adada 90 adet ev ve tıkış tıkış 1200 adet insan var. Adada yaşayan insanlar ölülerini yakınlardaki başka bir adaya gömüyorlar çünkü adada mezarlık için yeterli alan yok. Futbol oynamak için başka bir yere gitmek zorundalar çünkü adadaki halka açık en büyük boşluk bir tenis kortunun yarısı kadar.

Fotoğraf: https://www.thestar.com/content/dam/thestar/news/world/2013/01/05/how_pe...