Google+

Arama formu

Düsseldorf - Almanya

Doğası, tarihi eserleri, sanatsal aktiviteleri ve kültürüyle Düsseldorf mutlaka görülmesi gereken bir şehir. Keşfetmeye başlamak için Media Harbour oldukça uygun bir nokta; nedeni ise burada yer alan 172 metre yüksekliğindeki Rhine Kulesi. Bu kuleye çıkıp Düsseldorf’un ve Rhein Nehri’nin manzarasını içinize çekebilirsiniz. Avrupa’nın en iyi ofis ödülünü alan Stadttor da es geçilmemeli.
Şehrin güney tarafında bulunan ve trenle sadece 6 dakikalık uzaklıkta olan Benrath Sarayı ve Parkı da tarih sevenler için oldukça etkileyici. Bu saray Carl Theodor’un av sarayı olarak 60 hektarlık alan üzerine barok tarzda inşa edilmiş. Belirtmeliyiz ki 1 hektar 10.000 metrekaye denk geliyor. Günümüzde ise bu av sarayının, doğu kanadındaki bölümü Avrupa Bahçecilik Sanatı Müzesi; batı kanadındaki bölümü ise Doğal Bilimler Müzesi olarak hizmet veriyor.
Tarih demişken şehirden 20 dakika uzaklıktaki ortaçağ dönemini yansıtan yapılara bir bakmak isteyebilirsiniz. Barbarossa’nın imporatorluk sarayı Kaiserswerth bunun için uygun olabilir. Fakat sarayın tamamı değil sadece kalıntıları var.