Google+

Arama formu

Ekonomik Seyahat Etmenin Yolları

1- Doğru zamanda seyahat edin
1- Doğru zamanda seyahat edin

Sezon dışında seyahat etmek oldukça güzel teklifleri yakalamak demektir. Sezonda ortaya çıkan kalabalık ortamdan da kendinizi kurtarmış olursunuz.

Sezon dışı seyahat etmek, grup halinde veya çift olarak seyahat edenlere nazaran, yalnız seyahat edenler için çok daha kolay bir seçenektir.

2- Seyahat ekonomisi yapın
2- Seyahat ekonomisi yapın
pixelSeyahat ederken ne kadar para harcayacağınızı bilmek oldukça önemlidir. Seyahat süresince ekonomik durumunuzu takip edin. Günlük ortalama giderinizi bilin ve buna göre hareket edin.

Böylece sizin için gerçekten önemi olan şeylere daha fazla para harcarsınız. Gereksiz harcamalardan kaçınırsınız. Uyuduğunuz yerin kalitesi sizin için pek önemli olmayabilir fakat paraşütle uçaktan atlamak veya dalış dersi almak sizin için oldukça önemli olabilir. Bir yerden arttırdığınız parayı başka bir yere bu şekilde harcayabilirsiniz.
3- Planınız esnek olsun
3- Planınız esnek olsun

Uçak, hızlı tren, feribot bileti alırken göreceksiniz ki fiyatlar gününe göre bir kaç yüz lira farklı olabiliyor. Mümkün mertebe seyahat günlerinizi esnek tutun. Özellikle haftasonları popüler rotalara gitmekten çekinin, hafta başında dönüş yapmamaya çalışın. Böylece birkaç gün önce veya geç uçarak bir kaç yüz lirayı cebinizde tutabilirsiniz.