Google+

Arama formu

Ekstrem Çöl Tatilleri

Ekstrem Çöl Tatilleri
Ekstrem Çöl Tatilleri

Gezi yazılarıyla ünlü Wilfred Thesiger’in “Arabian Sands” adlı kitabında şöyle söylemiştir: “Çölde, medeniyette bulunamayacak bir özgürlüğe sahip oldum, mülklerle kısıtlanmamış bir hayata. Çünkü burada gereklilik olmayan her şey sorumluluktu.” Eğer bir şeylerden uzaklaşmak istiyorsanız bu listedeki 10 çöl tatil yeri başlangıç için harika yerler.
Fotoğraf: http://meadow4.org/wp-content/uploads/2014/07/the_desert-wide.jpg

1 – Rub’ al Khali, Birleşik Arap Emirlikleri
1 – Rub’ al Khali, Birleşik Arap Emirlikleri

Rub ‘al Khali, başkent Abu Dhabi’nin sadece 1 buçuk saat güneyinde kalıyor. Ancak aşırı gelişmiş başkentin aksine çöl sanki yüzyıl geride kalmış gibi. Turuncu kumları, fantastik oluşumları ve göçmen Bedevileri bu çölün sahip olduğu her şey sayılır. Anantara’nın “Qasr Al Sarab”ında konaklayıp çöle araba, bisiklet ya da deve ile gezintiye çıkabilirsiniz.
Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/555532aad9889c6c03ab8bb5/master/w_144...

2 – Atacama Çölü, Şili
2 – Atacama Çölü, Şili

Yaklaşık bin kilometre uzunluğundaki Atacama çölü oldukça gizemli. Çölün bir kısmı 400 seneden fazla süredir yağmur yüzü görmemiş, ancak çölün bir diğer kısmı asla erimeyen karlarla kaplı. Bu çöl dünyanın en kuru yeri, fakat yine de Calama isminde, bakır madenciliği ile uğraşan ve gelişmekte olan bir kasabaya sahip!
Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/555532a1d9889c6c03ab8b97/master/w_144...