Google+

Arama formu

En Ekonomik Asya Ülkeleri

En Ekonomik Asya Ülkeleri

1. Pokhara, Nepal

Nepal’in Kathmandu’dan sonraki en çok turistik ziyaret alan ikinci önemli şehri Pokhara, güzel ve görülmeye değer bir şehir. Bir göl şehri olan Pokhara, Himalayalar’ın eteklerinde bulunduğu için  soluklanmak ve mola vermek için harika bir durak. Öte yandan bu şehir Annapurna yürüyüşleri için başlangıç noktası olduğu için işlek ve kalabalık bir turist şehri. Pokhara’da trekking, rafting, kano, paraşüt yapabilirsiniz; çok uygun fiyatlarla hostel veya pansiyonlarda kalabilir, yine uygun fiyatlarla karnınızı doyurabilirsiniz.

Fotoğraf: http://i.ytimg.com/vi/tD-snFobH8E/maxresdefault.jpg

En Ekonomik Asya Ülkeleri

2. Vientiane, Laos

Vientiane şehrinin ismi Tayland dilinden türetilmiştir. Vientiane'nin Türkçe anlamı ise "Sandalın Şehri" dir. Yağışsız sezonu olan Aralık - Mayıs dönemi Vientiane'yi ziyaret etmek için en ideal dönemdir. Ancak Nisan ve Mayıs aylarında sıcaklık 32 - 38 dereceler civarında olduğundan bu dönem dışında kalan zamanı tercih etmek daha rahat seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Fotoğraf: http://1.bp.blogspot.com/-0axZYWE9kMg/UnljBlvim9I/AAAAAAAADDs/xjaKyL1YWHU/s1600/Lao_Laos_+%E0%BA%9B%E0%BA%B0%E0%BB%80%E0%BA%97%E0%BA%94%E0%BA%A5%E0%BA%B2%E0%BA%A7_football_Buddha.jpg

En Ekonomik Asya Ülkeleri

3. Sapa, Vietnam

Sapa tam bir para biriktirme cenneti. Günlük  5 $’a motosiklet kiralayıp şehri keşfe çıkabilir, şehrin yerel ve ucuz biralarından tadabilirsiniz. Konaklama fiyatları da bir hayli uygun.

Fotoğraf: http://i.ytimg.com/vi/IUfD2p1MFCY/maxresdefault.jpg