Google+

Arama formu

En Güzel Noel Pazarları

En Güzel Noel Pazarları

Kış sezonunda yurtdışına gitmek gibi bir planınız varsa en güzel zaman Noel pazarlarının kurulduğu ay olan Aralık desek doğru olur. Yeni yılın yaklaşmasıyla Noel pazarları dolup taşıyor. Aachen, Dresden, Köln, Rothenburg ob der Tauber, Leipzig ve Nuremberg'deki Alman Noel pazarları gibi en güzel Noel pazarlarını keşfetmek, aynı zamanda Avusturya'nın büyüsüne katılmak için Viyana'daki ve Graz'daki Noel pazarlarını dolaşmak; ayrıca, Strazburg, Lille, Colmar ve Metz'in yanı sıra Tallinn, Prag, Budapeşte, Brüksel, Madeira, Helsinki, Manchester ve Zagreb'te Fransa'nın en güzel Noel pazarlarını görebilirsiniz. Gelin dünyanın dört bir yanındaki cıvıl cıvıl yılbaşı marketlerine birlikte göz atalım.
 

Strielzelmarkt // Dresden, Almanya
Strielzelmarkt // Dresden, Almanya

581. yıllık tarihi ile Almanya'nın en eski Noel pazarı olan Striezelmarkt, yılda 2,5 milyonun üzerinde kişiyi Dresden'in ( https://gezimanya.com/almanya/dresdenAltmarkt Meydanı'nda ağırlıyor. İlk önce 1434 yılında bir et pazarı olarak açılmış. Ancak günümüzde odak noktası ekmek haline geldi. Eğer giderseniz, pazara adını verene meyve ekmeği bir somun stollen veya striezel mutlaka alın ve her yıl kurulan 48 fit uzunluğundaki Noel piramitini ziyaret edin.
 

Frankfurt Noel Pazarı // Birmingham, İngiltere
Frankfurt Noel Pazarı // Birmingham, İngiltere

İngilizler, stollen almak için Almanya’ya gitmek zorunda kalmıyorlar. Frankfurt Noel Pazarı, kendisini "Almanya'nın ve Avusturya'nın dışındaki en büyük otantik Alman pazarı" olarak ilan etmiş. Ve on yıldan uzun bir süre İngiltere'nin merkezinde, Birmingham'a ( https://gezimanya.com/ingiltere ) geleneksel ürünler getiriyor. Ancak  Alman atmosferine sahip olan bu marketin tezgahlarında yerel birçok hediye ve el işleri yer alıyor.