Google+

Arama formu

En Güzel Volkan Kraterleri

En Güzel Volkan Kraterleri
En Güzel Volkan Kraterleri

Bir volkanın kalbine bakmak hem çelik gibi sinirler hem de çelik gibi dizler ister. Bu listedeki inanılmaz volkan kraterlerinin çoğu yürüyüşle ulaşıma müsait; fakat diğerlerinin güzelliklerini maalesef rahat koltuğunuzda bilgisayar ekranından görebileceksiniz…

Fotoğraf: http://kilaueamilitarycamp.com/wp-content/uploads/2015/03/Halemaumau_Feb...

1 – Mount Bromo, Doğu Cava, Endonezya
1 – Mount Bromo, Doğu Cava, Endonezya

Bromo Dağı, Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı içindeki kendinden de daha büyük olan Tengger Kalderası’nın içinde yer alıyor. Bir patlama sırasında tepesi yok olan Bromo büyük bir krater haline gelmiş ve hala da düzenli olarak patlamakta ve duman salmakta. Jeep turları ile ya da yürüyerek Bromo Dağı’nı ziyaret etmek mümkün. Ayrıca aynı parkın içindeki Semeru Dağı’ndaki krateri de ziyaret edip Cava içerisindeki en büyük volkanı görebilirsiniz.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/547dd9b5cbbd2620680de8cf/master/w_144...

2 – Kerið, İzlanda
2 – Kerið, İzlanda

Birçok krater gölü genelde siyah volkanik kayaçların altında, derinlerde yer alırken; renkli Kerið Gölü etrafındaki kayaçlar kırmızı, kahverengi ve pembe renklerden oluşuyor. 3000 senelik krater Altın Çember olarak bilinen turist rotası üzerinde yer alıyor ve bu sayede hak ettiği üne kavuşmuş oluyor.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/547dd2d8cbbd2620680de8a7/master/w_144...