Google+

Arama formu

En Güzel Yunan Sahilleri

En Güzel Yunan Sahilleri
En Güzel Yunan Sahilleri

Komşumuz Yunanistan’ın 6000 adet ada ve adacığı, 14 bin kilometreye yakın da kıyı şeridi var. Bu cennet gibi coğrafyanın sonucu olarak da kaçınılmaz şekilde mükemmel sahiller bu güzel Akdeniz ülkesinde bulunuyor. Bu kadar fazla seçenek arasından ülkenin en iyilerini seçmek de oldukça zorlayıcı hale geliyor. Ziyaretçilerin tabii ki kişisel favorileri değişkenlik gösterebiliyor, fakat yine de bu listedeki sahillerin herkesi memnun edeceğini umuyoruz. Mutlu tatiller.
Fotoğraf: http://luxurygreecedmc.com/wp-content/uploads/2015/11/main.jpg

1 – Navagio Sahili, Zakynthos
1 – Navagio Sahili, Zakynthos

Tepelerle çevrelenmiş Navagio, sadece tekne ile ulaşıma açık. Bu yüzden “gizli kalmış” sahillerden sayılabilir. Altın sarısı kumları ve masmavi suları ile her yaz insanının hayallerini süsleyecek güzellikte olan sahil ismini burada kıyıya vuran ve terkedilen, halen de sahilde bulunan eski bir gemiden alıyor.
Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56f05559c08a4e79648dc9ee/master/w_144...

2 – Sarakiniko Sahili, Milos
2 – Sarakiniko Sahili, Milos

Büyük, güneşte ağarmış, denizin tuzlu sularıyla aşınmış kayalıklar sahil boyunca uzanıyor ve sanki ayda dolaşıyormuşsunuz gibi bir his yaratıyor. Bu sahilde yüzmekten ziyade gün doğarken ya da güneş batarken dolaşmak harika bir tecrübe. Milos Adası’nın kuzey kıyısında yer alan sahil, Ege’nin en çok fotoğraflanan manzaralarından biri olma özelliği taşıyor.
Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/56f0555069f9eca70b101149/master/w_144...