Google+

Arama formu

En Harika Hindu Tapınakları

En Harika Hindu Tapınakları

Dünya çapında 900 milyondan fazla takipçisi olan Hinduizm dini, dünyada var olmuş en eski dinlerden biri olma özelliği taşıyor. Çoğu Hindu Hindistan’da yaşıyor olsa da Nepal, Bangladeş ve Endonezya gibi ülkelerde de fazla sayıda takipçisi bulunan dinin mimari yönden dünyaya kattıkları çok fazla. Bu listede en güzel Hindu tapınaklarını görebilirsiniz.

Fotoğraf: https://i.ytimg.com/vi/qdw1k4UTwiU/maxresdefault.jpg

1 – Tanah Lot
1 – Tanah Lot

Büyük bir kayanın üzerine inşa edilmiş olan Tanah Lot, Bali’de bulunan en ünlü Hindu tapınaklarından biri ve büyük ihtimalle de en çok fotoğraflananı. Tanah Lot tapınağı yüzyıllardır Bali mitolojisinde önemli rol oynuyor. Yedi deniz tapınağından biri olan Tanah Lot’un zincirindeki diğer tapınaklar da görüş mesafesinde ve Bali’nin güneybatı sahilinde bir zincir oluşturuyorlar.

Fotoğraf: http://www.bali-tripadvisor.com/wp-content/uploads/2015/10/Tana-Lot-Temp...

2 – Kanchipuram Tapınakları
2 – Kanchipuram Tapınakları

1000 Tapınak Şehri olarak bilinen ve güney Hindistan’ın en eski şehirlerinden olan Kanchipuram, antik Hindu tapınakları ve ipek sarileri ile ünlü. Şehirde Varadharaja Perumal Tapınağı ve Ekambaranatha Tapınağı gibi Hinduizm’in önemli tanrılarına adanmış birçok büyük tapınak bulunuyor.

Fotoğraf: http://www.yatrastotemples.com/wp-content/gallery/varadharaja-perumal-te...