Google+

Arama formu

En İyi Şehir Sahilleri

En İyi Şehir Sahilleri

İş çıkışı bir koşu sahile gidip kendini denizin soğuk sularına atmak dünya üzerindeki birçok insanın ancak rüyasında görebileceği bir aktivite. Nedendir bilinmez turkuaz sular ve güzel kumsallar hep bir yerlerde gizlenmiş vaziyette. Mevcut ekonomik düzende de bu doğal güzellikleri kovalamak için şehirlerden dışarı taşınmak çoğu insanın alamayacağı bir risk. Ancak dünya üzerinde şehrin hareketliliğini ve muazzam sahilleri birleştiren birkaç yer var. Bu listede büyük şehirlerde bulunan sahilleri bulabilirsiniz.

Fotoğraf: http://7-themes.com/data_images/out/32/6879741-city-beach.jpg

1 – Jumeirah Sahili
1 – Jumeirah Sahili

Yer: Dubai

Jumeirah Sahili, Dubai’nin en ünlü sahili. Muhtemelen içinde bulunan 7 yıldızlı Burj Al Arab oteli ve onun yanında yine kumların içinden yükselen Jumeriah Beach Hotel sayesinde bu üne kavuşmuş. Arap Körfezi’nin sıcak turkuaz sularına sahip olan sahili kumları da yumuşak, bembeyaz ve rahatlatıcı.

Fotoğraf: http://static.thousandwonders.net/Jumeirah.Beach.original.14209.jpg

2 – Barceloneta
2 – Barceloneta

Yer: Barselona

Barcelona’nın ana şehir sahili olan Barceloneta, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda. Toplu taşımayla ulaşıma oldukça müsait ve şehrin en güzel balık restoranlarını üzerinde bulunduruyor. 1100 metre uzunluğundaki kumsalının paralelinde koşucular ve bisikletçilerin sıkça kullandığı bir yol bulunan sahil, yaz dönemlerinde oldukça kalabalık oluyor.

Fotoğraf: http://www.gardiensdelacote.com/wp-content/uploads/2013/03/Barceloneta.jpg