Google+

Arama formu

En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler

En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler
En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler

Sokak sanatı son birkaç yıl içinde muazzam bir değişim yaşadı. Banksy ve Shepard Fairey gibi figürlerin ağırlık koyması ile popülaritesi artan grafiti ve duvar boyama, artık saf vandalist hareketler olmaktan bolca desteklenen sokak sanatı tanımına evirilmiş duruma geldi. Sokakların dili olarak önem kazanan sanat, metropollerde bile kendini gösteriyor. İşte sokak sanatının en popüler ve güzel olduğu şehirler.
Fotoğraf: https://blog.klm.com/assets/uploads/2015/11/SA-BA-Turtle-1920x1080.jpg

1 – Berlin
1 – Berlin

Almanya başkenti Berlin, çalkantılı geçmişi ve siyasi önemi ile “şu duvarların dili olsa da konuşsa” denecek kentlerin başında geliyor. Son yıllarda –sokak sanatçıları sağ olsun- bu istek gerçeğe dönüşüyor gibi. Çünkü Berlin’in her köşesinde harika sokak sanatı eserleri görmek mümkün.
Fotoğraf: http://i.huffpost.com/gen/1740494/thumbs/o-BERLIN-STREET-ART-900.jpg?1

2 – Sao Paulo
2 – Sao Paulo

Brezilya’nın hareketli şehri Sao Paulo, Latin Amerika’nın “alternatif” sanatlar ve eylemler konusundaki ayrıksılığını gözler önüne seren kentlerden biri. Güney Amerika’da bolca bulunan sokak sanatının en güzel örnekleri bu şehirde bulunabiliyor. Fotoğrafta görülen duvar resmi Nunca diye tanınan Francisco Rodrigues da Silva tarafından yapılmış.
Fotoğraf: http://i.huffpost.com/gen/1740501/thumbs/o-SAO-PAULO-STREET-ART-900.jpg?1