Google+

Arama formu

En Popüler Eco Turizm Noktaları

En Popüler Eco Turizm Noktaları

Ekvador

Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ve batısında ise Büyük Okyanus ile komşudur. Ekvador; La Costa, La Sierra ve El Oriente olmak üzere üç temel bölgeden oluştuğu için iklimi çeşitli olup, bitki ve hayvan türleri de fazladır. Ülkenin bazı bölgelerinde aktif volkanlar ve şelaleler bulunmaktadır. Ayrıca termal suları ve çamur banyolarıyla ünlüdür. Ülkede çeşitli su sporları yapabilme imkânı da bulunmaktadır.

Vahşi hayatıyla hayretler uyandıran ülke, doğayı sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir. Ekvador’da 1.600 farklı kuş türü bulunduğu için burası kuş gözlemciliğine de uygundur. Ülkede yapabileceğiniz aktiviteler fazla olup, 6.000 farklı kelebek türü olan Mindo'nun Kelebek Çiftliği’nde elinizle kelebek besleyebilir, Galapagos’un Gizli Kaplumbağa Koyu’nda en ilginç dalış maceralarından birini yaşayabilirsiniz.

Foto: Banos/El Pailón Del Diablo (Şeytan Kovası Şelalesi)

En Popüler Eco Turizm Noktaları

Hindistan-Kerala

Kerala; Hindistan’ın güneybatısındaki, okuma yazma oranı ve yaşam standardı en yüksek eyaletlerinden biridir. Aynı zamanda ülkenin sosyalist idareyle yönetilen birkaç eyaletindendir. Hintliler için zengin bir fauna ve floraya sahip olan Kerala bölgesi Tanrı'nın ülkesi olarak adlandırılmaktadır. Kerala; Hindistan’ın hurma saçaklı plajları, çay tarlaları, durgun nehirleri, yaban hayatı ve endemik kuş türleriyle yeni yerler keşfetmeyi sevenler için olağanüstü güzellikte bir eyalet. Ayrıca doğa sporları denilince de akla ilk gelen yerlerden biridir. Yüzlerce kuş türünün bulunduğu Kerala, kuş gözlemciliğini sevenler için adeta bir cennet.

En Popüler Eco Turizm Noktaları

İskoçya

İskoçya, İngiltere’den sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Birleşik Krallık ülkesidir. Puslu sıradağları, vadilerle bölünmüş yüksek yaylaları, sayısız şatoları, gölleri, canavarları, hayaletleri, ekose yünlüsü, viskisi, gaydası, değişik gelenekleri ve erkeklerin kilt adı verilen etekleri ile ünlü olan bir ülkedir. Doğasıyla harikalar diyarı olan İskoçya, ekolojik turizmde başları çeken ülkeler arasında yer almaktadır.