Google+

Arama formu

En Tehlikeli Seyahatler

En Tehlikeli Seyahatler
En Tehlikeli Seyahatler

Yanardağların içine bungee jumping yapmaktan milyonlarca denizanasıyla beraber yüzmeye, uçurumun kıyısında araba sürmekten dalgalarla boğuşmaya birçok macera yaşamak isteyenlerin rotasında yer alabilecek yerlerin yer aldığı liste adrenalin tutkunları için birebir.

Fotoğraf: http://3.bp.blogspot.com/-2IzAEcP1EvI/U_XBWLBsABI/AAAAAAAABxU/acc5Z9cYrO...

1 – Denizanası Gölü, Palau
1 – Denizanası Gölü, Palau

Kayıp Balık Nemo’daki denizanası sahnesini hatırlıyor musunuz? Palau’daki Denizanası Gölü de tıpkı o sahnedeki gibi. Eil Malk Adası’nda yer alan göl, her gün güneşe göre yavaşça göç eden milyonlarca denizanasının yolculuğuna tanık oluyor. Turistler özel bir belge ile bu adayı ziyaret edip altın rengi denizanalarının arasında dalış yapabiliyorlar. Denizanaları korkunç görünseler de zararsızlar; bu yüzden maceranın tadını çıkarabilirsiniz.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/540633dd81424d9d655bd8bc/master/w_144...

2 – Villarrica Yanardağı, Şili
2 – Villarrica Yanardağı, Şili

Villarrica Yanardağı, Şili’nin güneyinde yer alıyor ve maceraseverler için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri. Her yaz binlerce turist dünyanın aktif lav gölüne sahip nadir yerlerinden olan bu dağın zirvesine rehberler eşliğinde yürüyüşe çıkıyor. Kışın ise daha da cesur olanlar karlı yamaçlarda buz yarıklarından ve çığlardan kaçarak tırmanışa başlıyorlar. Eğer bu iki seçenek de sizin için yeterince heyecanlı değilse, bir helikopterden dumanı tüten kraterin hemen üzerinde bungee jumping yapabilirsiniz.

Fotoğraf: http://media.cntraveler.com/photos/54063409a5a7650f3959de6c/master/w_144...