Google+

Arama formu

Farklı Ülkelerden Masmavi Upuzun Kumsallar

Farklı Ülkelerden Masmavi Upuzun Kumsallar

Kumsal kelimesi bize yazın sıcaklığını içimizde hissettiriyor öyle değil mi? Haydi gelin mükemmel güzellikte olan masmavi kumsalları incelemeye başlayalım.

Cox’s Bazar - BANGLADEŞ

150 km ile Cox’s Bazar, dünyanın en uzun 2. kumsalıdır. Avrupa’dan birçok ziyaretçisi olmakla birlikte yine tatil için en çok tercih edilen kumsallardan biridir. Aktivite açısından fakir olmakla birlikte, ziyaretçilerine meydana gelen med cezirleri izleme imkânı sunar.

Fotoğraf Kaynak: en.wikipedia.org

Farklı Ülkelerden Masmavi Upuzun Kumsallar

Ninety Mile - AVUSTRALYA

Aynı isimden iki tane kumsal vardır. Bizim inceleyeceğimiz olan yine 150 km uzunluğu ile Avustralya’nın Victoria sahillerinde yer alan kumsal. Diğer kumsal ise Yeni Zelanda’dadır. Avustralya’da bulunan Ninety Mile, ulusal park olarak ilan edilmiş. Çok sayıda gölle yan yana olan bu kumsal, aynı zamanda en zengin kuş türlerini de içinde barındırır.

Fotoğraf Kaynak: www.australiangeographic.com.au

Farklı Ülkelerden Masmavi Upuzun Kumsallar

Praia do Cassino - BREZİLYA

Dünyanın en uzun kumsalı olan Praia do Cassino kumsalının uzunluğu 245 km’dir. Adını 1890 yılında orada bulunan ve yine aynı adı taşıyan bir kumarhaneden alır. Rio Grande do Sul eyaletinde yer alan bu kumsal, Rio kentinden başlayıp Uruguay sınırına kadar uzanır. Sahil boyunca çok sayıda ziyaret edilecek yer ve müzeler bulunmaktadır. Sahil başta sörf olmak üzere tüm su sporları için uygundur.

Fotoğraf Kaynak: cassinoalugo.blogspot.com