Google+

Arama formu

Güney Kore’de Görmeniz Gereken En Güzel Parklar

Güney Kore’de Görmeniz Gereken En Güzel Parklar

Güney Kore sahip olduğu doğal güzellikleriyle meşhur bir ülke. Tabii bir de bu doğal güzellikleri aratmayacak parklarıyla… Ülkenin dört bir yanını saran parklar gerek rahatlama alanları gerekse muhteşem manzaralarıyla dikkat çekiyor. Kimi parkların ev sahipliği yaptığı sanat eserleri kimilerinin ise tarihi hikayeleri buraları daha da ilginç kılıyor. Güney Kore’nin hem doğal hem de kültürel atmosferine ışık tutan en güzel parklarını sizin için derledik.

Fotoğraf: http://www.wcpadventure.com/wp-content/uploads/2014/01/Deogyusan.jpg 

Jirisan Ulusal Parkı
Jirisan Ulusal Parkı

Jirisan Ulusal Parkı, Güney Kore’nin en büyük ve en popüler parkı. Park; Güney Jeolla, Kuzey Jeolla ve Güney Gyeongsang olmak üzere üç bölgeye yayılıyor. 1967 yılında ulusal park sıfatını almış. Kore Yarımadası’ndaki üç kutsal dağdan biri olarak kabul edilen Jiri Dağı bu parkın içerisinde yer alıyor. Park, Kore’nin en iyi yürüyüş parkurlarından birine sahip. Çin ve Kuzey Kore sınırına uzanan Baekdu Deafan Tepesi’nin başlangıcı da burada bulunuyor. Parkın 40 km’lik bir bayır alanı ve 12 zirvesi bulunuyor. Parka gitmenin en kolay yolu Busan’dan kalkan otobüsleri kullanmak. Girişin de ücretli
olduğunu belirtelim.

Fotoğraf: http://www.korea.net/upload/content/editImage/Korea_jirisan_autumn_2.jpg 

Ilsan Göl Parkı
Ilsan Göl Parkı

991.800 metrekarelik bir alana yayılan Ilsan Göl Parkı, Asya’nın en büyük yapay parklarından biri. Büyük tatlı su gölü düzenli olarak temizleniyor. Park ziyaretçilere görülebilecek ve yapılabilecek birçok aktivite sunuyor. Yapay adalar, Riverside Square, çocuk oyun alanı, 4,7 km’lik bisiklet yolu, müzikal çeşme, doğal tecrübe alanları, yüz farklı kır çiçeği ve 200 bin ağaçtan oluşan bir orman bunlardan bazıları. Ayrıca park, ev sahipliği yaptığı uluslararası çiçek fuarı ile de tanınıyor.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Goyang_Lake_Pa...