Google+

Arama formu

Güney Kore’nin Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Şehri

Güney Kore’nin Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Şehri

Doğu Asya’da yer alan Güney Kore, kültürel gezilerin belki de en popüler destinasyonlarından. Gelişen ekonomisi, antik kültürü ve dünya sahnesindeki giderek öne çıkan varlığı ile Güney Kore'ye gitmek için çok sayıda nedeniniz var. Nitekim ülkenin dört bir yanında görülecek yüzlerce yer bulunuyor. Bu yerleri görmeye başlamak için Seul önemli bir başlangıç noktası olabilir; peki devamında nereleri görebilirsiniz? Sizin için Güney Kore'ye gitmişken mutlaka görmeniz gereken şehirleri listeledik. 

Fotoğraf: http://cabinflooresoterica.com/images/south-korea/south-korea-02.jpg

​Seul
​Seul

Muhteşem kent parkları, kültürel simgeleri ve zevkli tasarımları ile her geleni büyüleyen Seul küllerinden yeniden doğmuş bir şehirdir. Nitekim 16 ve 17. yüzyıllarda Japonlar tarafından büyük hasara uğrayan şehir, Kore Savaşı'nda yerle bir edilmiştir. Hangang Nehri şehri ikiye böler ve şehrin iki yanı da pek çok güzelliğe sahiptir. Modernliğin, gelişmişliğin ve yeniliklerin tarihi yapıyı bozmadan ilerlemiş olması şehri ayrıcalıklı kılarak onu ülke içinde en keyifli gezilesi şehirler arasında baş sıraya yerleştirir. Antik geleneklerin ve teknolojinin büyüleyici birleşimi, sonsuz uzunlukta gibi görünen caddeleri, seyyar satıcıları ve canlı gece hayatı, eğitim sistemi, Budist tapınakları, kültürü, mimarisi ve tarihi ile kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir.

Fotoğraf: http://globalxnetwork.com/wp-content/uploads/2015/06/seoul-south-korea.jpg

​Jeju Adası
​Jeju Adası

Jeju-do olarak da bilinen Jeju Adası, Güney Kore sahilinin sadece 85 kilometre uzağında olmasına rağmen kendi benzersiz tarihini, geleneksel kıyafetlerini, mimarisini ve dil geleneklerini geliştirmiştir. Ilımlı bir iklime sahip olan Jeju-do, Doğanın Yedi Harikası’ndan biri olarak seçilmiştir. Sahip olduğu nefis botanik bahçeleri, kumsalları, lav mağaraları, birçok halk köyü ile Güney Kore’yi tanımak için kesinlikle görülmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. "Tanrıların Adası" olarak da anılan ada Korelilerin ve yabancıların popüler tatil bölgesidir. Koreli yeni evliler için ise en iyi balayı noktalarından bir tanesidir. 'Kore'nin Hawaii'si olarak görülen ada geniş bir faaliyet yelpazesi sunuyor.

Fotoğraf: https://asiadaytrips.com/wp-content/uploads/st_uploadfont/jeju.jpg