Google+

Arama formu

HAFTASONU KAÇAMAKLARI İÇİN 10 MÜKEMMEL ROTA

1- Garipçe Köyü
1- Garipçe Köyü

Rumelikavağı ile Rumeli Feneri arasına saklanmış olan Garipçe; Sarıyer'e 10 km uzaklıkta küçük bir balıkçı köyü. Köy ve civarından her ne kadar, 3. Boğaz Köprüsü geçmiş ve bölgedeki doğayı harap etmiş olsa da Garipçe halen görülmeye değer bir dokuya sahip. Köyde konaklayabileceğiniz bir pansiyon mevcut değil. Bu sebeple; daha çok kahvaltı ya da taze bir balık yemek için tercih edilen Garipçe; akşam olduğunda yine garip kalmaya devam ediyor. Popüler kültürün erozyonuna uğramayan bu sakin balıkçı köyü, belki de bu yüzden yıllardır hiç değişmemiş..

Foto: http://www.mgdtv.com/hafta-sonu-kacamagina-ne-dersiniz.html

2- Yanıkdere Doğa Yürüyüşü Parkuru
2- Yanıkdere Doğa Yürüyüşü Parkuru

Sapanca yolu üzerinde Maşukiye çıkışında yer alan yürüyüş parkuru 10 km. uzunluğunda. Eşsiz manzaralara sahip parkura, Yanıkdere Köyü’nde bulunan taş ocaklarının önünden başlayarak, bozuk traktör yolu üzerinden bir buçuk saatlik orman içi bir yürüyüş ile dere yatağına inerek devam edebiliyorsunuz. Patikalar boyunca kendini gösteren Güdük Tepe, minik şelaleler, doğal havuzlar ve kaya tırmanış alanları ile, Yanıkdere’nin diğer dere yürüyüş parkurlarından ayrı bir atmosferi var.

Foto: https://gecce.com/haber-hafta-sonu-kacamaklari

​3- Safranbolu
​3- Safranbolu

Unesco Dünya Mirası Kentlerinden Safranbolu’da yaklaşık 2 bin adet geleneksel Türk evi bulunuyor. Tokatlı Kanyonu’nun içine doğru açılan, 80 metre yükseklikte boşlukta yürüme hissi yaratan Kristal Cam Teras ve Kastamonu-Araç yolu üzerinde, ilçeye 11 km. uzaklıkta konuşlanmış müze köy olarak bilinen Yörük Köyü, görülmesi gereken en özel yerlerin başında geliyor. Özel tatlara ilgi duyanlar; ıhlamuru andıran safran çayını, birbirinden leziz lokumları ve bölgeye has en kıymetli lezzetlerden Bağlar Gazozu’nu denemeden Safranbolu’dan ayrılmayın.

Foto: http://resimli-yemek.com/safranbolu+evleri+hakk%C4%B1nda.html