Google+

Arama formu

Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Eder?

Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Eder?

Daha öncede bahsettiğimiz gibi kahvaltılar sadece bir öğün değil aynı zamanda bir kültür şeklidir. İnsanların geçmişlerine, tarihlerine, yaşadıkları çevreye ve hatta morfolojilerine dair izleri yedikleri yemeklerde az çok görebilirsiniz. Ülkeler ve kahvaltıları konusunda ikinci bölüme buyurun.

Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Eder?

İlk sırada bizim pek alışık olmadığımız bir kahvaltı var. Bir İskoçyalının kahvaltı tabağı. İçerikleri ise biraz ağır fakat doyurucu ve sağlıklı olduğu kesin. Bİr çeşit sakatat, yulaf ezmesi, yumurta, soğanla harmanlanmış et,  baharat, tuz ve karbonhidratlı bir parça ekmek veya hamur işi. Güne böyle başlamak oldukça enerjili olsa gerek.

http://gezimanya.com/lokasyon/iskocya/gezi-notlari

Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Eder?

Müthiş pizzalara ve soslara sahip olan İtalyanlar bütün nimetlerini adeta akşam yemeklerine vermiş gibiler ve kahvaltıda oldukça mütevazılar. Güzel bir bardak cappuccino ve yanında taze kruvasanla bir İtalyan kahvaltısına sahip olabilirsiniz.

http://gezimanya.com/lokasyon/italya/gezi-notlari

Onur Kutlu Gago kullanıcısının resmi
Onur Kutlu Gago
Pzt, 12/15/2014 - 09:01
Kesinlikle katılıyoruz, bizce de kahvaltı sadece bir öğün değil, kültürün önemli yansımalarından biridir. Bir ülkede, insanların güne nasıl başladıkları, onların yaşam tarzlarıyla ilgili ipucu verir. Biz de Tale Blog'da yazdığımız "Kahvaltısı Türklerden Daha İddialı 4 Millet" adlı yazıda farklı ülkelerin kahvaltılarına yer vermiştik http://www.tale.company/blog/2014/11/3/kahvaltisi-turklerden-daha-iddiali-4-millet