Google+

Arama formu

Harika Kaya Oluşumları

Harika Kaya Oluşumları

Kaya oluşumları dünyadaki doğal faktörler tarafından yıllar boyunca şekillendirilerek meydana gelir. Sıcaklık, rüzgar, yağmur ve erozyon gibi yöntemlerle doğa, dünya üzerindeki malzemelerini büyüleyici şekillere sokar ve bize de bu görüntülerin tadını çıkarmak kalır. Bu listedeki kaya oluşumları da milyonlarca yıl boyunca yavaşça işlenerek oluşmuşlar. Şanslıyız ki doğa oldukça sabırlı bir sanatçı.

Fotoğraf: http://img13.deviantart.net/2924/i/2009/178/3/e/weird_rock_formation_by_...

1 – Arbol de Piedra
1 – Arbol de Piedra

Yer: Bolivya

Arbol de Piedra, Bolivya’nın güneybatısında bulunan Eduardo Avaroa And Faunası Ulusal Koruma Alanı sınırları içerisinde bulunan soyutlanmış bir kaya oluşumudur. “Taştan Ağaç” olarak da bilinen kaya formasyonu, 7 metre yüksekliğinde bir ağaca şekil olarak fazlaca benzemekte. Güçlü rüzgarların kumları aşındırıp kaya yüzeyini şekillendirmesiyle oluşan formasyon çölde tek başına duran bir ağaç gibi.

Fotoğraf: http://www.beliefnet.com/columnists/palabrasquefortalecen/files/2012/01/...

2 – Externsteine
2 – Externsteine

Yer: Almanya

Kuzey Almanya’da bulunan Externsteine kaya oluşumu tarih öncesi dönemlerden beri kutsal bir alan olarak anılmış. Önce Paganlar tarafından sonra da Hristiyanlar tarafından kutsal sayılan oluşum, muazzam bir şekilde hizada bulunan beş adet devasa kireçtaşı sütunundan meydana geliyor.

Fotoğraf: http://www.pizzatravel.com.ua/uploads/5646.jpg