Google+

Arama formu

Hindistan'a Gitmek İçin 10 Sebep

Hindistan'a Gitmek İçin 10 Sebep

Hindistan yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük yedinci ülkesi. Bu sebeple de coğrafi, iklimsel, kültürel ve dilbilimsel açıdan birçok farklılığa ve çeşitliliğe sahip. Zengin tarihi, antik dönemlerden kalma hikâyeleri, derin kültürel kökleri ile her sene milyonlarca turist çeken Hindistan’ı ziyaret etmeniz için işte birkaç güzel sebep.

Fotoğraf: http://edugeography.com/images/india/india-09.jpg

1 – Hint Misafirperverliği
1 – Hint Misafirperverliği

Sanskritçe'de "Atithi Devo Bhava” diye anılan bir deyişe göre, Hint kültüründe misafir, ev sahibinin tanrısıymış. Bu da Hindistan’ı ziyaret eden insanların neden tekrar tekrar oraya gitmek istediğini yeterince açıklayan bir deyiş. Hindistan’da insanlar misafirlerini evlerinde ağırlamaktan büyük gurur duyuyorlar ve onları memnun etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Burada hiçbir ziyaretçi yerlilerin misafirperverliğini tatmadan evine dönemiyor.

Fotoğraf: http://images.huffingtonpost.com/2016-05-19-1463641588-8372613-Indianhos...

2 – Hint Maneviyatı
2 – Hint Maneviyatı

Hindistan’da din ve maneviyat, günlük hayatla aşırı derecede iç içe. Hindistan’da insanlar tüm varlıklara, hayvanlara, ağaçlara, kayalara ve suya saygı duyuyor ve onlara göre bir insanın yaşamının pozitif ve sağlıklı olmasının yolu bundan geçiyor. Onlara göre tanrı insanları bir amaç için yeryüzüne yolladı ve o amaç da sevecen, kibar ve anlayışlı olmak.

Fotoğraf: http://images.huffingtonpost.com/2016-05-19-1463641652-6297899-Spiritual...