Google+

Arama formu

İçinizdeki Seyahati Uyandırma Potansiyeline Sahip Filmler

İçinizdeki Seyahati Uyandırma Potansiyeline Sahip Filmler

1.The Motorcycles Diaries
The Motorcycles Diaries bizce hayatınızda izlediğiniz en güzel filmlerden biri olmaya aday. Güney Amerika yollarında eski motorsikletleriyle ilerleyen iki arkadaş Ernesto ve Alberto Arjantin, Peru ve Macchu Pichu gibi pek çok yerden geçip turlarını tamamlamaya çalışıyorlar. Filmde geçen ülkeler hakkında bazen küçük bazen güzel bazense üzen detayları yakalayabilirsiniz, sanıyoruz güzelliği de buradan geliyor.  Bunun yanında dönemi, Ernesto’nun biçimlenmesini, yaşam koşullarını ve insanların durumlarını da oldukça iyi anlatan The Motorcycles Diaries en iyi seyahat filmlerinden biri olmayı haketmiş.
IMDb: 7.8/10

İlgili içerik için: https://gezimanya.com/FotoGaleri/icinizdeki-seyahati-uyandirma-potansiye...

İçinizdeki Seyahati Uyandırma Potansiyeline Sahip Filmler

2.Seven Years İn Tibet
Avustralyalı dağcı Heinrich Harrer’in Tibet’e, Dalay Lama’yla arkadaşlığına uzanan yolu anlatan film oldukça sıcak sahnelere sahip. Harrer karakterinin olgunlaşmasına ve değişmesine şahit olurken, Çin’in ele geçirmesinden önce Tibetlilerin yaşamını ve bölge halkını izleyebiliyorsunuz. Tüm bunların yanında filmin sonunda Brad Pitt baştaki hergele, atarcı özelliklerinden kurtuluyor ve iyi adama dönüşüyor, yani bu konuda şaşırmıyoruz yine.
IMDb: 7/10

İçinizdeki Seyahati Uyandırma Potansiyeline Sahip Filmler

3.Before Üçlemesi
Before Sunrise, Before Sunset ve son olarak 2013’te Before Midnight ile karşımıza gelen Jesse ve Celine çifti bizi üç filmde üç ayrı yere götürüyor. İlk filmde Viyana sokaklarını arşınlayan çiftimiz, ikinci buluşmalarında Paris’te dolaşırken ve kendilerine has sakin tempolarıyla konuşurken ekrana geliyorlar üçüncü filmde ise arka fona Yunanistan’ı alıyorlar. Fakat filmi sevmemizin nedeni sadece bu gezmek-sevmek-tatlı romantiklik olayları değil, Before serisi samimi konuşmaları, kadın-erkek kafası ve yıllarla yaşlanan karakterleriyle tanıdık geliyor, hayatımızda yer ediniyor.  Üçlemeden sonra Viyana’da bir köprüden geçerken, Paris’te tekne turu için etrafınıza bakınırken bazı şeyler tanıdık gelebilir.  Tüm bunların yanında July Delpy ve Ethan Hawke’i sevmemizi de ekliyoruz ve izlemenizi tavsiye ediyoruz.
IMDb: 8.1/10, 8.1/10, 8/10