Google+

Arama formu

İstanbul’dan Arabayla Gidebileceğiz 10 Yakın Yer

İstanbul’dan Arabayla Gidebileceğiz 10 Yakın Yer

Günümüz insanları olarak sürekli zamanın darlığından dem vuruyoruz. Oysa ki 1 yıl her zaman 365 gün, 1 gün de 24 saatti. Öyleyse şikayet etmek yerine bu zamanı daha verimli ve keyifli değerlendirmenin yollarını aramalıyız, öyle değil mi?

İşte tam da bu sebeple, hummalı bir bavul hazırlığı gerektirmeyen, İstanbul’dan arabanıza atladığınız gibi gidebileceğiniz 10 yakın yeri sizler için derledik!

Ancak yola çıkmadan önce unutmamanız gereken bir şey var: aracınızın güvenliği. Bir bavul bile hazırlamadan gideceğimiz kısa seyahatlerde dahi seyahat güvenliğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Bu noktada imdadımıza İşCep yetişiyor! 

İşCep’in, Anadolu Sigorta ile geliştirdiği yeni özelliği sayesinde, sadece aracınızın plaka numarasını girerek kasko sigortanızı ve trafik sigortanızı yenileyebiliyorsunuz. Üstelik kasko sigortanızı İşCep’in bu özelliği ile yenilediğinizde %10 indirim fırsatından da yararlanabiliyorsunuz.

Ee, yola çıkmak için unutmamamız gereken tek şeyi de İşCep’ten kolayca halledebildiğimize göre, seyahate başlayalım mı artık?

İstanbul’dan Arabayla Gidebileceğiz 10 Yakın Yer

1) Yedigöller / Bolu

Batı Karadeniz Bölgesi’nde, Bolu il sınırları içinde oldukça engebeli bir yörede bulunan Yedigöller Milli Parkı, heyelanın oluşturduğu gölleriyle zengin bir bitki örtüsüne sahip. Bolu’nun Mengen ve Yığılca ilçeleri sınırında bulunan ve yaklaşık 2.020 hektarlık bir alana yayılarak Yedigöller’i de içine alan park, 1965 yılında “Milli Park” ilan edilmiş. 

Milli Park’ın içerisinde, güneyden kuzeye 1.500 metrelik bir alan içerisinde sıralanan Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl’ü mutlaka görmelisiniz. 

İstanbul’dan Arabayla Gidebileceğiz 10 Yakın Yer

2) Atatürk Arboretumu

Sarıyer sınırları içerisinde yer alan Atatürk Arboretumu’nu İstanbullular, “Huzur Bahçesi” olarak adlandırırlar. Her daim mutlaka yetiştirmesi gereken bir işi olan ve trafikten bunalan İstanbul insanı için bir kaçış noktasıdır çünkü burası. 
Belgrad Ormanı’na arabayla sadece 5 dakikalık mesafede olan Atatürk Arboretumu içerisinde 2 gölet ve yürüyüş yolları mevcut. Burası için en az 2-3 saatinizi ayırmanızı öneririz. Burada aynı zamanda böcek ve yaban hayvanları koleksiyonu ile memeli hayvan ve kuş koleksiyonu bulunuyor.