Google+

Arama formu

JEJU ADASI'NDA GÖRMENİZ GEREKEN 10 YER

JEJU ADASI'NDA GÖRMENİZ GEREKEN 10 YER

Güney Kore’nin en büyük adası olan Jeju, bir turizm merkezi olmanın yanı sıra önemli bir etkinlik merkezidir. Ziyaretçilerine çok farklı fırsatlar sunan Jeju’da dağ yürüyüşü, bisiklet sürme, yamaç paraşütü, tüple dalış ve ata binme gibi çok çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Ünlü bir balayı merkezi olarak da bilinen Jeju Adası’na geldiğinizde ailenizle veya arkadaşlarınızla harika vakit geçirebileceğiniz çok sayıda doğal ve kültürel güzellikle karşılaşacaksınız.

1. Teddy Bear Müzesi
1. Teddy Bear Müzesi

Teddy Bear hayranlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri. Jeju Teddy Bear Müzesi'nde dünyanın her yerinden getirilen binlerce teddy bear ayıcığı sergilenir. Çoğunluğu titizlikle üretilmiş el yapımı oyuncaklardan oluşan bu sergide teddy bearların kısa tarihine de göz atabilirsiniz. 

Fotoğraf: https://www.roughguides.com/wp-content/uploads/2013/04/korea6216-1680x10...
 

2. Loveland
2. Loveland

Sadece yetişkinler için ziyarete açık olan Loveland tahmin edebileceğiniz üzere cinsellik ve erotizm odaklı bir sergi alanıdır. Kadın ve erkek vücutlarına ait çeşitli çıplak heykellerin ve seks pozisyonlarının yer aldığı Loveland’daki eserlerin her biri Hongik Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılmıştır. 

Fotoğraf: http://i.huffpost.com/gen/1240325/images/o-JEJU-LOVELAND-facebook.jpg