Google+

Arama formu

Kadın Nüfusunun En Yüksek Olduğu Şehirler

Kadın Nüfusunun En Yüksek Olduğu Şehirler

Dünya nüfusu üzerine çalışan araştırmacıların eğildiği konulardan biri de cinsiyetlere göre dağılım. Toplamda birbirine çok yakın seyreden oranların yüzde bire yakın farkla erkeklerin lehine olmasına karşılık bazı şehirlerde çoğunluk kadınlara ait.

Askmen.com, ilginç notlar eşliğinde bu şehirlerin bir derlemesini yapmış.

Fotoğraf: http://www.pxleyes.com/images/contests/in-the-crowd-2/fullsize/Boy-among...

Dakar, Senegal: %52
Dakar, Senegal: %52

Dakar, Senegal: %52

Hafif bir Fransız esintisi ve Afrika'nın batısına denk düşen o muhteşem sahilleriyle ünlü Senegal'in başkenti Dakar kendine özgü ritmi, karmaşası, gürültüsü ile farklı bir şehir. Sadece bir şehir gezintisi bile çılgın motosikletçiler ve yol kavgalarının arasında bir maceraya dönüşebilir.

Ancak Dakar'ın asıl cezbedici yönünün plajları olduğunu söylemek gerek. Akıntılardan ve köpekbalığı tehlikesinden uzak olanları tercih etmek gerekiyor elbette. Havaalanı yakınlarındaki Yoff ve deniz fenerine yakın Grandes Mamelles tavsiye edebileceklerimiz.

Giriş sırasında yaşanması muhtemel sıkıntılara değecek manzara ve rahatlama imkanı sunuyorlar. Şehrin kuzeyinde yer alan, pembe rengiyle ünlü Retba Gölü'nü de unutmamalı.

Dakar'ın gece hayatı oldukça hareketli. Geceyarısı olmadan kalabalığın toplanmaya başladığı barlar mevcut. İyi caz müziği ve mbalax (Senegal müziği) dinleyebileceğiniz kulüpleri deneyebilirsiniz. Viking Bar'ı çoğunluğun seçtiği bir mekan olarak not düşelim.
  
Fotoğraf: http://whenonearth.net/wp-content/uploads/2013/04/senegal-pink-lake.jpeg

San Juan, Puerto Rico: %52
San Juan, Puerto Rico: %52

San Juan, Puerto Rico: %52

Puerto Rico'ya gelen ziyaretçilerden çoğu bu ülkedeki zamanlarını San Juan'da geçirmeyi tercih ediyor. 16. yüzyılın ilk yarısında kurulmuş bu eski şehrin plajlarını ve cazip kültür hayatını göz önüne alırsak haksız da değiller. Paseo de la Princesa'da yapacağınız deniz kıyısında yürüyüş sonrası, Puerto Rico Üniversitesi'nin botanik bahçelerini görebilirsiniz.
İnsanların arasına karışıp, onları izlemek için ise Plaza de San Jose uygun olacaktır.

Sık ormanlarla çevrili harika plajlarıyla koruma altındaki Pinones de görülmesi gereken bir doğa harikası.  

Fotoğraf: http://www.gannett-cdn.com/-mm-/825c787bc9a25441c18b46c3576dd55cbb5b54fc...