Google+

Arama formu

Karadağ'da Görülmesi Gereken Yerler

Karadağ'da Görülmesi Gereken Yerler

2006’da bağımsız bir ülke konumuna geçen Karadağ isimli küçük Balkan ülkesi, hızla önemli bir turizm ülkesi olmaya başladı. Harika coğrafyasında mükemmel sahiller, büyüleyici dağlar ve tarihi kasabaları bir arada bulunduran Karadağ’ı her geçen yıl daha fazla turist ziyaret ediyor. Bütün bu güzelliklere ılık bir Akdeniz iklimi de eklenince, bu kadar ilgi çekmesi kaçınılmaz oluyor.

Fotoğraf: https://www.vjv.com/media/315065/montenegro-kotor-ss.jpg

1 – Ülgün
1 – Ülgün

Karadağ’ın güney ucunda, Arnavutluk sınırına yakın bir bölgede yer alan Ülgün, antik bir liman ve bir zamanlar Adriyatik Denizi korsanlarının başkenti olarak biliniyormuş. Şimdi güzel sahilleriyle ünlü olan şehirde Plazge e Mahed ya da Long Beach (Uzun Sahil) gibi turistlerle dolup taşan kıyı şeritleri bulunuyor.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Panorama_of_Ulcinj_i...(2).jpg

2 – Biogradska Gora Ulusal Parkı
2 – Biogradska Gora Ulusal Parkı

Tara ve Lim nehirleri arasında, Karadağ’ın orta bölümünde yer alan Biogradska Gora Ulusal Parkı pırıl pırıl göllerin, hızlı akan derelerin, yemyeşil çayırlarında ve Avrupa’daki nadir tarih öncesi ormanlarından birinin bir arada bulunduğu harika bir cennet. Flora ve fauna dendiğinde inanılmaz bir çeşitlilik sunan Biogradska Gora, 500 yaşındaki ağaçlara sahip.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Biogradsko_Jezero.jpg