Google+

Arama formu

KARAYİPLER'İN EN RENKLİ KARNAVALLARINDAN GUADELOUPE

KARAYİPLER'İN EN RENKLİ KARNAVALLARINDAN GUADELOUPE

Karayipler, denizi ve güneşiyle olduğu kadar kültürü ve festivalleriyle de bilinen bir bölge. Bu bölgedeki ülkeler hem deniz turizmi hem de festivalleri sayesinde pek çok turistin destinasyon listesinde yer alıyor. Karayipler’de bulunan Antigua ve Barbuda’nın güneyinde, Dominika’nın ise kuzeyinde yer alan Guadeloupe da tam bu bahsettiğimiz ülkelerden biri. Fransız sömürgesi olan küçük ülke Guadeloupe toplam 9 ada ve adacıktan oluşur. Ülkenin nüfusu ise yaklaşık 405 bin. Harika doğasını cömertçe ziyaretçilerine sunan ülkede düzenlenen ve her yıl merakla beklenen Goudeloupe Karnavalı hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için derledik!

Kentin en büyük festivali
Kentin en büyük festivali

Kökenleri Afrika, Hindistan, Amerika gibi pek çok coğrafyadan gelen insanların bir arada yaşadığı Guadeloupe’da ocak ayından ağustos ayına kadar ses getiren pek çok etkinlik olmaktadır. Fakat bunların en büyüğü ülkenin adını taşıyan Guadeloupe Karnavalı’dır.

Farklı kültürler birarada
Farklı kültürler birarada

Guadeloupe Karnavalı birbirinden farklı kültürleri bir araya getirmeyi vurgular. Karnavala katılanlar rengarenk kostümleriyle etkinliklere katılırlar ve Guadeloupe sokaklarında dans ederler.