Google+

Arama formu

​Kış Aylarında Soğuktan Kaçabileceğiniz Yerler

​Kış Aylarında Soğuktan Kaçabileceğiniz Yerler

Kışın soğuğuyla bir türlü barışamayanlardansanız ve her mevsim size yazı aratıyorsa, kış aylarında ufak kaçamaklar yapabileceğiniz birçok alternatife sahipsiniz. Özellikle tropikal iklim kuşağında bulunan bu gezi noktalarında ilkbahar serinliğine sahip büyülü bir tatil geçirebilirsiniz. Zirve turizm sezonu olan yaz mevsiminin aksine, sizi daha az kalabalıkla karşılayacak kış mevsiminde keşfedilmeyi bekleyen tropikal tatil adalarından muhteşem sahillere sahip pitoresk şehirlere kadar çok sayıda lokasyonu bu yazımızda bulabilirsiniz.
 

Kanarya Adaları
Kanarya Adaları

Tartışmasız, Avrupa’da kışın en sıcak geçtiği yerlerin başında gelen Kanarya Adalarında aradığınızı bulmanız oldukça mümkün. Atlantik'in kıyısında, kışınızı yazla değiş tokuş edebilir; yaklaşık 200 saat güneş alan kış aylarında güneş banyosu bile yapabilirsiniz. Birbirinden farklı ve ilginç aktivitelerle de size oldukça fazla seçenek sunan bu adalarda yapılabilecek çok şey var. Lanzarote'de deveye binebilir, Gran Canaria'da lüksün tadına varabilir, Fuerteventura'nın beyaz kumlarının büyüsüne kapılabilir ya da Tenerife'de mükemmel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
 

Maderia
Maderia

Atlas Okyanusu'nda yer alan Portekiz'e bağlı bu adalar da günde on saat güneş alması ve sıcak havasıyla size kış aylarında bile haziran ayındaymışçasına bir gün vaat ediyor. Kanarya Adalarının 400 km kuzeyinde yer alan bu adalar şarabıyla ve turistik özellikleriyle ünlü. Kış aylarında ziyaretçilerin azalmasıyla seyahat ücretlerinin de oldukça düştüğü Maderia, ziyaretçilerine ocak ayında bile harika bir tatil sunar. Adanın merkezi olan Funchal; size denizi, beyaz kumsalı ve kırmızı çatılı evleri bir araya getiren mükemmel bir manzara sunmakla birlikte, eğimli yollarında teleferik kullanımı fırsatı da tanır. Şehirden uzaklaştıkça, siyah volkanik kumsalları ve dünyanın en büyük defne ormanını da görebilirsiniz.